İçişleri Bakanı Soylu: Elinizdeki yetkileri kullanmakta da hiçbir zaman imtina etmeyin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari’de polislere hitaben yaptığı konuşmada, “Burada neler yapmak istediklerinin farkındayız. Bunun için gözümüz kulağımız sizde. Aman dikkat edin. Sizden istirhamımız, rehavete kapılmaksızın muhakkak ama bu işte bir saniye ihmal bile milletin canını yakar. Dikkat en üst noktada ve elinizdeki yetkileri kullanmakta da hiçbir zaman imtina etmeyin. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı da öyledir.” dedi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile Hakkari’ye gelen Soylu, Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’nda Vali Cüneyit Orhan Toprak, Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Yüksekova 3’üncü Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve partililer tarafından karşılandı.

Buradan ilçe merkezine geçen Bakan Soylu ve beraberindekiler, Cengiz Topel Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti.

Cadde üzerinde vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinleyen Soylu, taleplerle ilgili notlar aldı.

Bakan Soylu, terör saldırıları nedeniyle evleri zarar gören bazı vatandaşların ev talebi üzerine, “Sizlere eskisinden daha güzel, sıcaklığı hissedebileceğiniz evler yapacağız.” dedi.

Vatandaşları dinledikten sonra ilçeden ayrılan Soylu, Yüksekova-Hakkari karayolu üzerindeki Yeni Köprü Askeri Kontrol Noktası ile Depin Polis Kontrol Noktası’nda görev yapan güvenlik güçlerini ziyaret etti.

Kontrol noktalarındaki asker ve polislerle sohbet eden Soylu, Türkiye’deki tüm kesimlerin güvenlik güçlerine dua ettiğini aktararak, “Allah sizleri korusun. Bizim dışımızda binlerce, on binlerce, milyonlarca insan şu yaptığınız işin her saniyesi için dua ediyor. Biz her şeyin farkındayız.” diye konuştu.

Bakan Soylu, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, tüm bakan arkadaşlarımızın hükümetimizin sizlere selamları var. Hep buradayız, hep birlikte olacağız, hiç merak etmeyin. Sadece bir şey istiyoruz. Evli olmayanları çabuk evlendirmek lazım. Burada büyük ağabeyler var. Biz elimizden gelen her şeyi yapalım. Hep beraber bir aile yuvası içinde olacağız, hem de bu terörizmle nasıl mücadele edildiğini, bunun nasıl tasfiye edildiğini tüm dünyaya göstereceğiz. Burası çok önemli bir nokta. Bunu siz de biliyorsunuz, biz de. Burada neler yapmak istediklerinin farkındayız. Bunun için gözümüz kulağımız sizde. Aman dikkat edin. Sizden istirhamımız, rehavete kapılmaksızın muhakkak ama bu işte bir saniye ihmal bile milletin canını yakıyor. Dikkat en üst noktada olacak ve elinizdeki yetkileri kullanmakta da hiçbir zaman imtina etmeyin. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı da öyledir. Allah yardımcımız olsun inşallah.”

Bakan Soylu, daha sonra karayoluyla Hakkari’ye hareket etti.