İçişleri Bakanı Soylu Diyarbakır’da konuştu: ‘Erbil’i, Bağdat’ı, Şam’ı da huzurlu yapacağız’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da “Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Türkiye’de hep birlikte nasıl Diyarbakır’ı, Şırnak’ı, Hakkari’yi huzurlu yapmışsak, Allah nasip edecek, Erbil’i, Bağdat’ı, Şam’ı da huzurlu yapacağız” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, İstasyon Meydanı’nda düzenlenen, Diyarbakır Çevre Yolu, TOKİ 1525 Konut, 17 İş Yeri, 1 Cami, Büyükşehir Yatırımları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı.

“2023’E, 2053’E HAZIR MISINIZ?”

Törende konuşan Bakan Soylu, meydanda toplananlara “2023’e, 2053’e hazır mısınız?” diye seslendi, kentin bugün “huzur ve özgürlükler içerisinde olduğunu öne sürdü.

Diyarbakır’ı ziyarete gelenlerin “Diyarbakır güzelmiş” dediğini dile getiren Soylu, “Diyarbakır dün de güzeldi, Diyarbakır bugün de güzel, yarın da güzel. Ama bir sorumluluğumuz var. Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Türkiye’de hep birlikte nasıl Diyarbakır’ı, Şırnak’ı, Hakkari’yi huzurlu yapmışsak, Allah nasip edecek, Erbil’i, Bağdat’ı, Şam’ı da huzurlu yapacağız. Hazır mısınız buna?” ifadelerini kullandı.