İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: CHP BÜTÜN NİYETİNİ AÇIKÇA ORTAYA DÖKMÜŞTÜR

İçişleri Bakanı Soylu, “CHP, bütün niyetini, seçim hesaplarını, bütün ittifaklarını açıkça ortaya dökmüştür. Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti açık bir şekilde genel başkanının ağzından ‘teröriste vurma’ demiştir.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Maçka İlçe Başkanlığının 6. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, kongrelerin önemine dikkati çekti.

Bu beraberliğin anlamının ezanları susturanlara mesaj vermek olduğunu ifade eden Soylu, “Bu beraberliğin anlamı başbakanlarımızı, bakanlarımızı idam edenlere, ‘Bizi ürkütemediniz, bizi korkutamadınız, bizi sindiremediniz, bizi milliyetimizden, dinimizden, geleneğimizden, anamızdan, babamızdan, bizi demokrasiden ayıramadınız’ denilen anlayışın adıdır.” diye konuştu.

Siyasetin önemine dikkati çeken Soylu, şunları söyledi:

“Siyaset söylemler ve sonuçlar üzerinden yürür. Söylemlerinize ve aldığınız neticeye bakarlar demiştim. Elbetteki seçmenler için bu böyledir. Elbetteki ama bir de rakiplerimiz var. Onlar da size bakarlar. Size göre pozisyon alırlar, bir plan yaparlar. Türkiye’nin ta Gezi olaylarından itibaren hatta 27 Nisan e-muhtırasından itibaren 17-25 Aralık’ta, 6-7 Ekim’de, 7 Haziran sonrası artan terör hadiselerinde ve 15 Temmuz’da, bütün hadiselerde, bu ülkede ana muhalefet hep milletin karşısında yer almış ve hep başkalarıyla kol kola girmiştir. Biz buna alışmıştık aslında. ‘CHP’dir, normaldir’ diyorduk. İnanın öyle, o öyle davranır ve işte sonunda son 10 gündür maalesef CHP’nin yöneticileri ağzındaki baklayı çıkarmışlardır. Bunu hep beraber gördük. Hep beraber şahit olduk. CHP, bütün niyetini, seçim hesaplarını, bütün ittifaklarını açıkça ortaya dökmüştür. PKK’nın uzantısı olan siyasi partiyi saymıyorum. Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti açık bir şekilde genel başkanının ağzından ‘teröriste vurma’ demiştir.”

“Teröristin silahlısı varmış, silahsızı varmış”

Dün Dörtyol’da söylediğini belirterek, “Allahınızı severseniz, yeni yeni kavramlar duyuyorum ve bu yeni yeni kavramları da hayretle takip ediyorum. Diyor ki ‘Silahlı terörist, silahsız terörist.’ Teröristin silahlısı varmış, silahsızı varmış. Arkadaş bu ülkede iç güvenlikten hükümet beni sorumlu tuttu. Söylüyorum, diyorum ki bu adamlar 4 tane teröristle beraber, aynı yerde… Bunlar da teröristtir. Bunların PKK ile bağlantıları vardır. Bölücü terör örgütü ile bağlantıları vardır. Bir kere bize itibar edin ya. Ankara’dan İstanbul’a giderken bize itimat ediyorsunuz işinize gelince, Çanakkale’de bize itimat ediyorsunuz işinize gelince. Bize bir kere itimat edin, itibar edin ya.” ifadesini kullandı.

Soylu, terörle mücadele ettiklerini vurgulayarak, “Son bir ayda terörle mücadelemizde bakın kaç operasyon ortaya koyduğumuzu söyleyeceğim. 5 bin 147 operasyon ortaya koyduk ve burada 183 terörist etkisiz hale getirildi bir ayda.” diye konuştu.