İçişleri Bakanı Soylu “Çarşı Polis Merkezi”nin açılış törenine katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamu düzenini sağlayan en önemli merkezlerin polis merkezleri olduğunu belirtti.

Bursa’da bazı ziyaretlerde bulunan Soylu, Osmangazi ilçesinde Fomara Mahallesi’ndeki “Çarşı Polis Merkezi”nin açılış törenine katıldı. İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’dan yeni merkeze ilişkin bilgi alan Soylu, daha sonra polislerle sohbet etti.

Soylu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, emniyet camiasının yeni binada vatandaşlara güzel hizmetler vereceğini söyledi.

Emniyet mensuplarının vatandaşın güvenini, huzurunu, asayişini sağladığını dile getiren Soylu, şunları ifade etti:

“Bizim kamu düzenimizi sağlayan en önemli merkezlerimiz, polis merkezleridir. Bu konuda hakikaten o kadar güzel bir şekilde dizayn edilmiş ki hem emniyet camiasına, hem de vatandaşlara hizmete çok yakışmış. Bu merkezlerin devlet millet ilişkisinin en önemli alanlarından olduğu için bu konuda önemli bir rol alacağına yürekten inanıyorum. İnşallah vazifelerini her zaman çok düzgün bir şekilde yaparlar.”

Soylu, daha sonra Bursa Valisi İzzettin Küçük, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve beraberindekilerle açılış kurdelesini kesti.

Ardından Soylu, 10 Temmuz’da Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen Piyade Sözleşmeli Er Yunus Yılmaz’ın Emek Mahallesi’ndeki ailesini evinde ziyaret etti.