İçişleri Bakanı Soylu: Bu memlekette vesayetin borusu ötmez

İçişleri Bakanı Soylu, “Cumhurbaşkanımızın kararı, başbakanımızın ve hükümetimizin kararlılığı, güvenlik güçlerimizin cesareti ve milletimizin güveniyle terör örgütünün kökünü kazıyacağız.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret için geldiği Tunceli’nin Çemişgezekilçesinde partisi tarafından düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Türk milletinin çok sıkıntılar yaşadığını ve geçirdiğini ifade eden Soylu, “Memleket yoruldu. Artık bu sistem içerisinde bir daha Gezi olayları başımıza gelir mi, bir daha 17-25 Aralık darbesi tekrar başımıza gelir mi, bir daha 15 Temmuz’da bu milletin namusuna kast eden, bu milletin istikbaline ve istiklaline kastedenler yeniden F-16’larla, yeniden bir daha helikopterlerle bu milletin çıplak elleriyle engellediği darbeyi tekrarlamaya cüret eder mi diye arkamıza dönmek istemiyoruz artık.” diye konuştu.

“Bu terör örgütünün kökünü kazıyacağız”
HDP’ye yönelik olarak, “Belediyelerinizden o terör örgütlerine, maddi yardımda bulacaksınız, belediyeleriniz oradaki sivil toplum kuruluşlarının tamamı, partileriniz neredeyse dağa adam götürme teşkilatı olarak çalışacak, biz devlet olarak buna seyirci kalacağız öyle mi?” ifadelerini kullanan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Burada şunu söylemek istiyorum Cumhurbaşkanımızın kararı, başbakanımızın ve hükümetimizin kararlılığı, güvenlik güçlerimizin ortaya koyduğu cesaret ve milletimizin verdiği güvenle beraber bu terör örgütünün kökünü kazıyacağız. Hiç kimse merak etmesin, hiç kimsenin endişesi olmasın.”

“Bu memlekette vesayetin borusu ötmez”
Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’ni de eleştiren soylu, şunları dile getirdi:

“Peki CHP’yi sormak istiyorum size. CHP 24 puan, 25 puanda. Hiçbir adımı var mı ileriye giden? Neden? Çünkü o kafasında iktidar olmak yok. Sandıkla iktidar olmak istemiyor. Ne olacak? Ağabeyleri gelecek, ağababaları gelecek, ya bir ihtilal olacak ya birileri bir taraftan diyecek ki bu iktidara gelsin. Alışmışlar ya kasetlerle iktidar olmaya, alışmışlar ya başka bir şey yapacaklar da iktidar olacaklar, alışmışlar ya gazete manşetleriyle iktidar olmaya. Yargıtayla, Danıştayla, Anayasa Mahkemesiyle, biz nasıl olsa iktidara gelmesek de gelmeyelim bu memlekette bizim borumuz öter demeye alışmışlar değil mi? Geçti o günler geçti. Bu memlekette vesayetin borusu ötmez, milletin borusu öter milletin.”