İçişleri Bakanı Soylu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla “Sevgi, o kadar yücedir, bütün kötülüklerin, zorlukların üstesinden gelmeye o kadar muktedirdir ki bütün engelleri aşar.” dedi

Soylu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı’nda, ailesinde engelli birey bulunan Türk Polis Teşkilatı mensuplarının katıldığı etkinlikte konuştu.

Kovid-19 salgını nedeniyle bir süre ara verdikleri Dünya Engelliler Günü etkinliğini bu yıl tekrar gerçekleştirdiklerini belirterek, emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür eden Soylu, şunları söyledi:

“Sevgi bütün engelleri aşar. Sevgi, o kadar yücedir, bütün kötülüklerin, zorlukların üstesinden gelmeye o kadar muktedirdir ki bütün engelleri aşar. Annelerin, babaların, çocukların sevgisi, dünyadaki bütün zorlukları ve kötücül duyguları ortadan kaldırır. Allah, dünyada sevgiyi ve tebessümü başkalarına gösterenleri hep mükafatlandırır. Siz bunu yapıyorsunuz. Minnettarız, müteşekkiriz.”

Türkiye’nin her geçen süre güçlendiğini ve vatandaşına zorlukları aşma konusunda daha fazla destek olduğuna işaret eden Soylu, Türkiye’nin, kendisinden kilometrelerce uzakta zorluk yaşayan insanlara da yardım elini uzattığını dile getirdi.

Türk milletinin kültürü, geleneği, inancı, aile yapısıyla çok zengin olduğunu belirten Soylu, Türk milletinin bu zenginliğinden etrafındaki coğrafyayı ve dünyayı faydalandırmayı da bildiğini kaydetti.

Soylu, “Aslında şunu hepimiz biliyoruz, samimi, iyi niyetli olur, sevgiyi eksiltmezsek, kötülüğe karşı dik durursak Allah bizi mükafatlandırır. Attığımız her iyilik adımının mükafatını elbette bize de verir, bizden sonraki nesillerimize de verir ve etrafımızdakilere de verir.” diye konuştu.