İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’NUN, KURBAN BAYRAMI MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI BAYRAM MESAJI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı nedeniyle bir bayram mesajı yayınladı.
Bakan Soylu’nun mesajı şöyledir:

Yardımlaşma kültürümüzün dini bir vecibe olarak yeniden hayat bulduğu mübarek Kurban Bayramı’na hep birlikte ulaşmış bulunuyoruz.

Yüce Milletimiz, 946 yıl önce tam da bu günlerde geldiği Anadolu topraklarına, farklılıkları zenginlik gören anlayışıyışla beraber, yüce dinimiz İslâm’ın yardımlaşma ve kardeşlik duygusunu da yanında getirmiştir. Her türlü farlılığı bir ayrışma ve çatışma gerekçesi olarak gören günümüz küresel anlayışının aksine, Anadolu medeniyetinin ve İslâm’ın bu güzel karışımı, insanlık adına sonsuza dek ayakta kalacaktır. Ve bu Aziz millet sofrasını, ekmeğini ve sevgisini paylaşmaya devam edecektir.

26 Ağustos Malazgirt Zaferi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Mübarek Kurban Bayrımının üstüste geldiği bu özel zaman diliminde, elbette ki vatandaşlarımız tatillerini geçirmek, sevdiklerini ziyaret etmek üzere yollarda olacaklardır. Bayram sevincimizin hüzüne dönüşmemesi için İçişleri Bakanlığı olarak her bayramda olduğu gibi bu bayramda da tedbirlerimizi aldık. Hatta bu tedbirleri önceki bayramlara göre iki kat arttırdık.

Bayram süresince 5.399 polis, 1.236’sı jandarma timi olmak üzere toplam 6.635 trafik denetim ekibi görev alacaktır. Bu ekiplerdeki toplam personel sayısı 52 bin 936’dır. Bu rakam, bu güne kadar bayramlarda görev yapmış en yüksek trafik personeli sayısıdır. Keza, 9 gün süren 2016 Kurban Bayramı tatilinde bu sayı 26 bin 731’di.

Ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yeni uygulanmaya başlayan “Uygulama Takip Projesi” (UTP) ilk kez görevli ekip ve personelin güzergahtaki konumları, denetimleri ve sonuçları anlık olarak merkezden takip edilebilecektir.

Bayramımızın her anlamda güzel geçebilmesi, hem personelimizin hem de vatandaşımızın dikkatine ve özenine bağlıdır. Unutmayınız ki, trafikte denetim yapan, uyarılarda bulunan, gerektiğinde ceza kesecek olan 52 bin 936 personelimizin ve bütün İçişileri Bakanlığı personelinin tek amacı, vatandaşlarımızın bu bayaramı huzur ve güven içinde geçirmelerini temin edebilmektir.

Lütfen, emniyet kemerlerinizi takınız.
Lütfen, sürat yapmayınız.
Lütfen, araç kullanırken cep telefonu kullanmayınız.