İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’NUN KAYMAKAM MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK’ÜN ŞEHADETİNİN YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJ

Mazisi yüzyıllara dayanan İçişleri Bakanlığı’nın tarihindeki sayısız efsanesine, 11 Kasım 2016 tarihinde bir yenisi daha eklenmiş ve Aziz Milletimiz, yine yüzyıllar boyu gurur ve özlemle anacağı bir evladının ismini yüreğine nakşetmiştir.

Ülkemizin en kritik dönemlerinden birinde, ağır bir sorumluluk üstlenen ve görevinin bütün gereklerini büyük bir gayret ve sevgiyle yerine getiren Muhammet Fatih Safitürk,
hem yaşamı hem de şehadetiyle bizlere çok değerli mesajlar vermiştir.

Bu milletin evlatlarına hiçbir ayrım gözetmeden sevgiyle yaklaşan;çocuklarına parklar, okullar, büyüklerine yollar yapan, iş imkanları sunan; yetimine, yaşlısına sahip çıkan; küçük bir ilçeye büyük hayallerle bakan Muhammet Fatih Safitürk’ün hedef olarak seçilmesi, terör ve şiddetten beslenen o karanlık odakların nihai hedefinin ne olduğunu bizlere birkez daha göstermiştir.

Açıktır ki; Safitürk’ü şehid edenler ve onlara her noktada destek olanlar,bu milletin birliğini, kardeşliğini, gelişmesini ve kalkınmasını hazmedemeyen insanlardır. O karanlık iradenin bütün hesabı, bu toprakların evlatlarının kardeşçe geleceğe uzanmasını, binler yıldır olduğu gibi barış içinde yaşamasını engellemek üzerine kurgulanmıştır. Onların siyasi sahada sözcülüğünü yapanların, yurtdışından destek olmaya çalışanların ortak hedefi, yükselen bir Türkiye’nin yükselişine set çekmek, geleceğe uzanmasına engel olmaktır.

Bu hain planlar, bizim ilk kez karşılaştığımız işler değildir. Aziz milletimiz, bin yıldır kardeşliğinin gücüyle bu planları bozmuştur, bozmaya da devam edecektir. Gerek mesai arkadaşımızın gösterdiği yüksek irade, gerekse ailesinin gösterdiği tarif edilmez metanet ve asil duruş, bu ülkenin hasımlarına verdiği en büyük cevap, geleceğine atılmış en belirgin imzadır.

Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk’ü, şehadetinin birinci yıldönümünde rahmet ve şükranla, aynı zamanda büyük bir özlemle anıyoruz. Bu vesileyle, ülkemizin birliği ve kardeşliği için, çocuklarımızın geleceği için canını feda etmiş bütün şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, Aziz Milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.