Huzurun bozulmasına müsade etmeyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bir taraftan DAEŞ terör örgütü, diğer taraftan PKK terör örgütü, neredeyse etrafımızdaki bütün huzuru, büyük planlarla, kaoslarla alıp bir tarafa atmaya çalışmaktadır. Ülkemizin, etrafımızdaki coğrafyanın huzurunu bozmalarına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Soylu, Keçiören Belediyesinin, Uyanış Mahallesi pazar yerinde düzenlediği iftar programında yaptığı konuşmada, mübarek ramazanda tutulan oruçların kabul olması dileğinde bulundu.

İftara katılanlardan, Türkiye’nin kötülüklerden korunması, birliği, beraberliği, kardeşliği, huzuru için dua isteyen Soylu, şöyle devam etti:

“Yıllarca terörle bu ülkenin huzurunu bozmaya çalışanlar, bugün Türkiye’ye ‘terörist’ yaftası koymaya çalışıyorlar. Bir taraftan ülkemizi, bir taraftan milletimizi bütün dünyaya şikayet etmeye çalışıp, ülkemizin o barış, birlik havasını bozmaya çalışıyorlar. İşte bu günlerde onlara, birliğimizle, beraberliğimizle, kardeşliğimizle, birbirimize olan tutkunluğumuzla en iyi cevabı vermeliyiz. İşte bu sofralar, birbirimize olan muhabbetimiz, sevgimiz onlara en iyi cevabı verir.

Bir taraftan DAEŞ terör örgütü, diğer taraftan PKK terör örgütü, neredeyse etrafımızdaki bütün huzuru, büyük planlarla, kaoslarla alıp bir tarafa atmaya çalışmaktadır. Buna müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizin, etrafımızdaki coğrafyanın huzurunu bozmalarına müsaade etmeyeceğiz. Başkalarının maşası olarak, bu ülkedeki insanların birbirine olan kardeşliğini bozmalarına müsaade etmeyeceğiz. Allah ülkemizin semalarından ay yıldızlı bayrağımızı eksik etmesin, orucu açtığımız Ezan-ı Muhammedi ile bizi bu topraklarda ebediyen bir arada eylesin.”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını ileten Soylu, iftara katılanlardan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dua etmelerini, onun için güzel temennilerde bulunmalarını istedi.