Hiç Kimseyi Ötekileştirmeden Yola Devam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden, büyük Türkiye için hep birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Başakşehir Belediyesinin düzenlediği iftar programına katılan Soylu, aynı sofrada, aynı duaları paylaştığı ilçedeki vatandaşlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Siyaset yapmayacağını belirten Soylu, vatandaşlardan Türkiye’nin şuanki durumuyla 10 yıl önceki durumunu karşılaştırmasını istedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, şunları kaydetti:

“Biraz empati kuralım. Bundan 2 ay önce çok sayıda katkı maddesi olan ekmeğimiz bile artık katkısız olarak çıkıyor. Aynen batılı ülkelerde olduğu gibi. Bu da hayat kalitesinin yükseldiğini gösterir. 5 yıl öncesine kadar Haliç’in kokusundan geçilmiyordu. Ancak bugün Marmara’dan Haliç’e bağ açılarak temizlendi. Yakın zaman önce Dünya Salık Örgütü İstanbul’un her yerinde denize girilebileceğini rapor etti. Sigara yasağıyla yeni nesile temiz bir hava sahası oluştu. Şimdi bu yeni nesli dünya standartlarına ulaştıracak eğitim sistemi yapıyoruz. 2002’de orta sınıfın sadece yüzde 17-18’i ucağa binebiliyordu. Bugün ise yüzde 67’si uçağa binebiliyor. Askerlerimiz bile artık bir taraftan bir tarafa uçaklarla naklediliyor.”

“Allah hiçbir zaman bu ülkeyi adaletli yöneticilerden ayırmasın”

Soylu, Türkiye’deki yaşam koşullarını, batının hayat standartları en yüksek ülkelerin seviyesine kavuşturacaklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye, hiç olmadığı kadar yarına umutla bakabilmektedir, birlikle, beraberlikle ve kardeşlikle. Birlik ve beraberlik, bu toprakların özüdür. Allah hiçbir zaman bu ülkeyi adaletli yöneticilerden ayırmasın. Bundan 15 yıl önce ayyıldızlı pasaporta gösterilen hürmetle bugün dünyada bu pasaporta gösterilen hürmet arasında çok fark var. Bugün dünyanın her yerinde, dünyanın en büyük ülkelerinin pasaportu gibi hürmet görüyor. Bu özgürlük ve demokrasiyle elde edildi. Kim ülkemize hizmet yapıyorsa onun önünde saygıyla eğiliriz. Bunu siyaset yapmak için söylemiyorum. Çünkü biz sadece cengaver bir millet değiliz. Büyük bir kültüre ve medeniyete sahip bir milletiz. Onun için bu topraklarda çok büyük alim, bilim adamı ve düşünür yetişmiştir.”

Türkiye’nin çok güzel bir yolda ilerlediğine işaret eden Soylu, “Tabii bunu istemeyenler de olabilir. Ancak biz onları bir tarafa koyarak yolumuza devam edeceğiz. Tabii hiç kimseyi ötekileştirmeden, büyük Türkiye için hep birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Soylu, Ramazan Bayramı’nın yaklaştığını hatırlatarak, bayramın, Türk dünyasına, İslam ve insanlık alemine bolluk, bereket ve kardeşlik getirmesini diledi.

“İftar programı ilçe halkının kaynaşması için önemli”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da rahmet ayında aynı masada ilçe vatandaşlarıyla bir arada olmaktan keyif aldığını dile getirdi.

Uysal, bu yıl ikincisini düzenledikleri iftar programıyla 2 bin 500 kişiyi ağırladıklarını söyledi.

İftar programının ilçe halkının kaynaşması için önemli olduğunu vurgulayan Uysal, “Burada aynı masada yemek yiyebiliyorsak bundan sonra da kapılarımızda karşılaştığımızda birbirimizden bir selamımızı esirgemeyiz. Sanatçısı, öğretmeni, işçisi ve patronuyla aynı sofrada buluşmak çok güzel bir şey olsa gerek” diye konuştu.