Hiç endişeniz olmasın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Özgürlük ve hürriyet içerisinde bugün iftarımızı açıyoruz ama binlerce kilometre ötede sadece oruç tutuyor diye canından olan, şehit olan Doğu Türkistan’da onlarca insan bugün hayatta değiller” dedi.

Soylu, Of ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı.

Of’un seçimlerde kendilerine güçlü bir şekilde destek verdiğini ifade eden Soylu, “Of’un bize verdiği güçlü destek için kendilerine teşekkür ediyorum. Allah ne kadar ömür verirse sonuna kadar emrinizdeyiz. İnşallah güzel şeylerin altına hep birlikte imza atacağız” şeklinde konuştu.

Soylu, hürriyetin kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Özgürlük ve hürriyet içerisinde bugün iftarımızı açıyoruz ama binlerce kilometre ötede sadece oruç tutuyor diye canından olan, şehit olan Doğu Türkistan’da onlarca insan bugün hayatta değiller. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, huzur içerisinde nasip etsin. Allah bu ülkenin birliğini ve beraberliğini bozmasın. Hiç endişeniz olmasın, güneyimizde bizi sıkıntıya sokabilecek adımlar atmaya çalışıyorlar ama bir aradayız birlikteyiz. Siyasi irademiz ve gücümüzden herhangi bir şey kaybetmedik. Tam anlamıyla ülkemizin yarına sahip çıkma konusunda ki iddiamızı, azmimizi ve kararlılığımızı hiçbir şekilde bir tarafa bırakmış değiliz.”

İftar yemeğine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Of Belediye Başkanı Salih Sarıaloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.