Herkes pusuya yatmış bekliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bizi Ukrayna’ya, Gürcistan’a, Irak’a, Suriye’ye döndürmek için elli türlü tezgahı ortaya koydular ama milletimiz iradesinden bir dakika olsun vazgeçmedi” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Trabzon’da bulunan Soylu, Kuzey Ekspres gazetesini ziyaret etti.

Ardından Sürmene ilçesine geçen Soylu, burada sanayi sitesindeki esnafla sohbet etti.

Bir lokantada sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelen Soylu, bazı kesimlerin Türkiye’nin gidişini, yükselişini ters düz etmek istediğini, buna halkın müsaade etmemesi gerektiğini söyledi.

Soylu, geçtiğimiz günlerde CHP’nin bir Genel Başkan Yardımcısının açıklama yaptığını belirterek, “Bu açıklamada, ‘bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi HDP’ye barajı aştırmaktır. AK Parti’nin tek başına iktidar olmasından endişe ediyoruz’ dedi. Kimin eli kimin cebinde gördünüz mü” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’ye sığınan Suriyelilerle ilgili açıklamalarına değinen Soylu, “Tarihten, medeniyetten, inançtan, kardeşlikten, birlikten, gelenekten, görenekten yoksun olanlar 400 yıldır biz onlarla birlikteyiz. Kılıçdaroğlu’nun Esad’a gösterdiği şefkati, tecavüz edilen kadınlardan esirgemesi bir insanlık suçudur. Orada çocukları katlettiler. Ne yapmalıydı Recep Tayyip Erdoğan, sırtını mı dönecekti? Biz 400 yıldır onlarla beraber düğünlerde halay çektik, aynı tabuta omuz vurduk. Birbirimizin acı gününde kötü gününde beraber olduk” diye konuştu.

Soylu, Türkiye’nin genciyle, kadınıyla, işçisiyle çok önemli bir sürecin içerisinde olduğunu ifade ederek, “Bizi Ukrayna’ya, Gürcistan’a, Irak’a, Suriye’ye döndürmek için elli türlü tezgahı ortaya koydular ama milletimiz iradesinden bir dakika olsun vazgeçmedi. Türkiye’nin şu andaki zenginliklerini ortadan kaldırabilmek için ama milletimiz hep yanımızda oldu. 300 yıldır biz bugünü bekliyoruz. Kendi kurallarını, kendi değerlerini nakşedeceği bu günü bekliyor. Türkiye’nin her bir ferdinin kendisini içerisinde hissedeceği anayasayı bekliyor” dedi.

-“Herkes pusuya yatmış bekliyor”

Bazılarının bedava tatlı su milliyetçiliği yaptığını savunan Soylu, “CHP, MHP Güneydoğu’ya girebiliyor mu? Trabzon’da milliyetçilik kolay. İç Anadolu’da milliyetçilik yapmak kolay. Esas milliyetçilik nedir biliyor musunuz? Her türlü oyuna, tezgaha rağmen 785 bin kilometrekarenin her bir santimetrekaresinde ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmaktır. AK Parti’yi sistemden çekelim. AK Parti diye bir partinin varlığını hep beraber unutalım. Türkiye 24 saat içerisinde kaos ülkesi haline gelir. Herkes pusuya yatmış bekliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, geçtiğimiz günlerde “Paralel Yapı”nın yine bir oyun ortaya koyduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti.

“Neredeyse Avrupa’daki bir mahkemeye müracaat edecekler. Oradan elde ettikleri kararla Silivri’deki paralelcilerin mensuplarını tasfiye edecekler. Yok öyle bir şey. Aziz milletimizin bize verdiği emaneti, bu devleti üç beş tane çakala teslim etmeyiz. Daha paralelle mücadelenin başındayız. Kim bu ülkeye ihanet etme, haince bir düşünce içindeyse onlara gerekli cevabı vereceğiz. Bu ülkeye karşı hangi hainlikleri yaptılar, hangi pusuyu ortaya koydular, bunun hepsini tek tek biliyoruz.”

AA