Hep beraber ”Yeni Türkiye” diyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 30 Mart seçimlerine ilişkin, “Türkiye için hep beraber karar vereceğiz, ya ‘eski Türkiye’ diyeceğiz ya da ‘yeni Türkiye’ diyeceğiz” dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Sinop’un Türkeli ilçesinde partisinin seçim bürosu önünde vatandaşlara seslendi.
Türkiye için, Türkiye’nin demokrasi tarihi ve cumhuriyet tarihi için 30 Mart’ta yapılacak seçimin önemli bir seçim olduğunu vurgulayan Soylu, geçmişteki Türkiye ile bugünkü Türkiye’nin karşılaştırılmasını istedi.
Bugün tüm dünyanın imrendiği bir Türkiye olduğunu ifade eden Soylu, şunları dile getirdi:
“Bakın seçimlerden birisi demiyorum ‘en önemli seçimidir’ diyorum 30 Mart. Ülkemiz için, milletimiz için hep birlikte karar vereceğiz. Vereceğimiz karar çok açıktır, çok nettir ve ortada durmaktadır. Hatırlamak istemediğimiz, kirli işlerin, kirli iktidarın yönettiği bir Türkiye, hatırlamak istemediğimiz o karanlık günlerin yaşandığı Türkiye, hatırlamak istemediğimiz, insanlarımızı ötekileştiren ve ihtilaflarıyla beraber insanlarımızı ortalarından ayıran, bir vesileyle aralarında duvarlar ören bir Türkiye…
Manşetlerin hükümet düşürdüğü, manşetlerin şantaj yaptığı, manşetlerin tuzak kurduğu, milli iradenin itibarsız bir hale getirilmeye çalışıldığı, ‘demokrasi neymiş, sandık neymiş’ diye bu milletin 60 gramlık, 4 yılda, 5 yılda bir kullandığı o ‘namusum’ saydığı oy pusulasına haram düşürmeye çalıştıkları ve bir taraftan da benim ülkemi dünyaya karşı mahcup eden, diz çöktürmeye çalışan o eski Türkiye ile şimdi hepimizin hayalleri ile buluşan, bütün dünyanın imrendiği, Türkiye deyince herkesin istikrarı, herkesin huzuru,geleceği ve herkesin güçlü bir ekonomiyi, herkesin güçlü bir Türkiye’yi kafasında tasavvur ettiği ülke.”

Soylu, “Son 12 yıldan beri bu ülkemin insanının her hem de her noktada, her icraatta ve ülkenin geleceği ile buluştuğu, hep birlikte kucaklayacağımız bir Türkiye için hep beraber karar vereceğiz, ya ‘eski Türkiye’ diyeceğiz ya da ‘yeni Türkiye’ diyeceğiz” diye konuştu

“Zübük filminde Kemal Sunal’ın yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nu oynatacağız”

Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik de eleştirilerde bulunarak, şunları kaydetti:
“Kılıçdaroğlu sağda, solda konuşuyor. Ne diyor biliyor musunuz? Hani o yolsuzluk dosyalarını eline alıp da Mustafa Sarıgül’ü yolsuzluk dosyalarıyla beraber fotoğraf çektirdikten sonra İstanbul’da Sarıgül’ün, İstanbul lobisinin talimatıyla, faiz lobisinin talimatıyla, efendilerinin talimatıyla aday gösteren, SGK’yı batıran sayın Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki ‘ben hırsız arıyorum’. Aramana gerek yok Kılıçdaroğlu, aynaya bakacaksın, hırsızın kralını göreceksin. Sayın Türkelililer, ben ona bir iş buldum biliyor musunuz ? 30 Mart sonrası ben ona güzel bir iş buldum. Hiç merak etmesin, endişesi olmasın. Kemal Sunal’ın bir Zübük filmi vardı biliyor musunuz? Seyrettiniz mi? Şimdi üç beş arkadaş aramızda para toplayacağız. İnşallah 30 Mart’tan sonra yeniden çekilmesi için aynı senaryoyla beraber vizyona koymak için çaba sarf edeceğiz. Kemal Sunal’ın yerine o zübük aktörün yerine de Kemal Kılıçdaroğlu’nu oynatacağız, merak etmesin. Bu CHP Türkiye’ye ne yaptı ki?”

Soylu, daha sonra AK Parti Türkeli Belediye Başkan adayı Mustafa Özcan için vatandaşlardan destek istedi.