Hedefimiz Herkesin Eşit Olduğu Bir Türkiye

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, hiç kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye oluşturmak istediklerini belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “AK Parti’ye keşke daha önce geçseymişim, bizim bu saate kadar gelmememiz yanlışmış” dedi.

Muğla programı kapsamında partisinin Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde düzenlediği ilçe danışma toplantısına katılan Soylu, yaptığı konuşmada AK Parti iktidarını Bodrum’a önemli hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Hiç kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye oluşturmak istediklerini belirten Soylu, “İnsanların dinine, mezhebine göre, siyasi inanışına göre, dini inanışlarına göre, cinsine cinsiyetine göre, etnik kökenlerine göre, ekonomik durumlarına göre sınıflandırılmadığı, herkesin eşit ve bir olduğu bir Türkiye oluşturmak elbette bizim en temel hedefimiz” diye konuştu. 

Partisine katıldığı için memnun olduğunu ifade eden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti’ye keşke daha önce geçseymişim, bizim bu saate kadar gelmememiz yanlışmış. Bizim bu saate kadar bu insanlarla bu büyük mücadele içerisinde bulunmamamız yanlışmış. Bu güzel ve cennet ülkeyi daha iyi noktaya, daha gelişmiş bir noktaya, ekonomik açıdan zenginleşmiş bir noktaya, her tarafında imarı 23. yüzyıla taşımak bizim sorumluluğumuz.”

Toplantıda ayrıca, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ve Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar’ın AK Parti’ye katıldıkları açıklandı. İki belediye başkanı da kürsüye çıkarak birer konuşma yaptı.