Hak-İş Süleyman Soylu’yu Makamında Ziyaret Etti

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Genel Başkan yardımcıları Mustafa Toruntay, Mehmet Şahin ve Genel Sekreter Osman Yıldız’dan oluşan Hak-İş heyeti, AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile makamında görüşen heyet,  yeni görevinde Soylu’ya başarılar diledi.

Süleyman Soylu’nun Türkiye sevdalısı, ülkesi ve milleti için mücadele eden bir siyasetçi olduğunu belirten Arslan, ”Siyasi hayatınız boyunca bildiklerini çekinmeden söyleyen, hep aynı noktada duran, aynı şeyleri seslendiren biri olarak, AK Parti’de olmanız ülkemiz ve hepimiz için hayırlı olur inşallah” dedi.

Arslan, Hak-İş’in çalışmaları hakkında da bilgi vererek, sendikal mücadelede AK Parti’nin desteğini istediklerini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu da çalışmalarını yıllardır takip ettiği Hak-İş’in Türkiye’de çalışma hayatı ilişkilerinin sağlam zemine oturmasında önemli rol üstlendiğini belirtti.

2008’deki küresel ekonomik krizin ardından yeni bir dünya, yeni bir ekonomi oluştuğuna, bu süreçte bütün ekonomik ilişki ve perspektiflerin değişeceğine inandığını ifade eden Soylu, ”20. yüzyılda ıskaladığımız bütün süreçleri, hedefleri 21. yüzyılda yakalamak için bugünden geleceğin altyapısını oluşturmalıyız. Bu dönemde çalışma hayatı, eğitim altyapısı çok önemli bir yer tutuyor” diye konuştu.

Eğitim, istihdam ve uzmanlaşmanın doğru bir şekilde yürütülmesi ve koordine edilmesi gerektiğine işaret eden Soylu, sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin bu koordinasyonda önemli bir yer tuttuğunu, sivil baskı grupları olarak toplumda denge görevini yerine getirdiklerini söyledi.

Baskı grupları ne kadar kuvvetli olursa hükümet ve devlet organizasyonlarının da denge politikasına o derece önem vereceğini vurgulayan Soylu, sivil toplum örgütlerinin denge ve barış ortamının oluşturulmasında büyük rol oynadığını kaydetti.

Hak-İş heyeti ayrıca AK Parti Genel Başkan yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Nükhet Hotar’ı ziyaret etti.