“GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ BİR TEK VATANDAŞIMIZA HALEL GETİRMEMİŞTİR”

İçişleri Bakanı Soylu, “Baroya kayıtlı avukat olan ama milletin değil, PKK’nın hakkını hukukunu savunan milletvekilleri var. CHP seçmenine, PKK ile aynı çizgiye getirtmeye çalışan milletvekilleri var.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti’nin Araklı ilçesinde düzenlenen 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. Partililere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın selamını ileterek konușmasına bașlayan Soylu, gidilen yolun boşa çıkmadığını ifade etti.
Bu yoldan herkesin memnun olmadığını da belirten Soylu, “Birileri bu yoldan çok rahatsız olmuştur. Kurduğu menfaat cemaatiyle kuzu postuna bürünmüş, kurt gibi hoca kisvesiyle ortada gezen, Amerika’daki lüks malikanelerde yaşatılan meczup ve onun terör örgütü FETÖ rahatsız olmuştur. Yıllardır bu PKK’yı, DHKP-C’yi, terör örgütlerini besleyen, üstümüze salan, silah gönderen, para gönderen, hala ele geçirdiğimiz mağaralarda çıkan silahların sahipleri, o batılı ülkeler, sizin gittiğiniz yoldan rahatsız olmuşlardır. PKK’nın Kandil’deki ele başları rahatsız olmuşlardır. Sizin bu gittiğiniz yoldan onların avukatları rahatsız olmuşlardır. Gerçekten de baroya kayıtlı avukat olan ama milletin değil, şehidin, gazinin değil, alnı emeğiyle beraber terleyenlerin değil, PKK’nın hakkını hukukunu savunan milletvekilleri var. CHP seçmenine, PKK ile aynı çizgiye getirtmeye çalışan milletvekilleri var.” diye konuștu.

Soylu, insansız hava araçlarının operasyonlarından rahatsız olunduğunu ve sosyal medya üzerinden bir karalama kampanyası başlatıldığını da ifade ederek, şunları söyledi:

“1 Ocak ve 31 Ağustos 2017 tarihleri arasında Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bu hava araçlarıyla yapılan keşif ve gözetlemeler neticesinde toplam 260 terörist etkisiz hale getirildi. Size bir haber vereyim. Çukurca’da evlatlarımıza, kaymakamımıza, roket atan, onların sözde kadın örgüt temsilcilerinden birisinin başını çektiği 4 kişilik bir terörist grubunu bizimkiler, onların beğenmediği insansız hava aracıyla beraber imha ettiler. Bir kişiyi de yine insansız hava aracımız yukarıdan gördü, jandarma özel harekat timlerimiz Tunceli’de bertaraf etti.”

“Esas atleti 15 Temmuz akșamı giyseydin” diyen Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirerek, “Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüdün. Atletli fotoğrafını karavanın içerisinde gördük. Sen atletli fotoğrafını karavanın içerisinde göstereceğine 15 Temmuz akşamı atletiyle pijamasıyla bu ülkenin birliğine ve beraberliğine saldıranlara karşı sokağa çıkanlar gibi esas atleti o akşam giyseymişsin.” dedi

‘Tünelin ucundaki ışık görülmüştür’

Türkiye’nin doğru bir yolda gittiğini belirten Soylu, “Terörle mücadelemizde kararlı bir tavır ortaya koyuyoruz. Arkadaşlarla salı günü yaptığımız toplantıda, 5 Eylül-20 Kasım arası nasıl bir mücadele zemini ortaya koyacağımızı hep beraber kararlaştırdık. Aynı şekilde yolumuza ve yolculuğumuza devam ediyoruz.” diye konuştu.

“Hiç merak etmeyin, tünelin ucundaki ışık görülmüştür.” ifadesini kullanan Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye içerisinde dağ, taş, dere, tepe demeden Kasım’ın 20’sine kadar bunların iflahını sökeceğiz. Kış mevsimindeki üslenmeleri var ya onların… Hangi mağarada üslenirlerse üslensin o mağaraların içine onları gömmek bizim boynumuzun borcudur.
İster Amerika olsun, verdikleri silahları biliyoruz, isterse Almanya’da, Hollanda’da para topladıkları ve oradan para toplayarak terör örgütlerini besledikleri anlayış olsun…”

“İnsan hakları ihlal raporunun altında yine aynı milletvekilinin imzası var”

Soylu, CHP’nin internet sitesinde insan hakları ihlal raporu yayımlandığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsan hakları ihlal raporunun altında yine aynı milletvekilinin imzası var. İki uyuşturucu satıcısına, polis ‘dur’ diyor, o da durmuyor ve polisle silahlı çatışmaya giriyor. Ne yapacak polis, ‘Al beni vur mu?’ diyecek. Almanya’da, İngiltere’de der mi? O akıl aldığın Amerika’da der mi? Şunu çok iyi görmemiz lazım bu hal, bu akıl bizim her zaman siyasi mücadele ettiğimiz CHP aklı değildir. Bu çok başka bir şeydir. Bu işin içinde başka bir şey var. Bu oyunun içinde çok başka oyuncular var. Sadece Türkiye’de değil, Ortadoğu’da da terörün bitmesini istemeyen küresel karanlık bir aklın yansıması olan bir durumla karşı karşıyayız.”

Soylu, mazlumların, özellikle Müslümanların kanı üzerinde yeni bir dünya inşa etmek isteyen tehlikeli ve karanlık küresel akılla mücadele içerisinde olduklarını ifade etti.

“Kimin tarafını tuttukları, ne yaptıkları apaçık ortadadır”

Avrupa’daki her seçimde Türkiye karşıtlığı üzerinden oy devşirmeye çalışıldığını belirten Soylu, şunları kaydetti:

“Geçen gün gördünüz, Apo’nun resmini Almanya sokaklarında tekrar yayınladılar. Kimin tarafını tuttukları, ne yaptıkları apaçık ortadadır. Ondan sonra diyorlar ki ‘İşte şöyleydi, böyleydi.’ Sen Türkiye’yi ajan tarlasına döndüreceksin, bizim de elimiz armut toplayacak. Geçti o günler artık. Türkiye bu yoldan dönecek değildir. Evlatlarımızın güçlü, zengin bir ülkede aynı zamanda vicdan sahibi bir dünyada yaşamasını istiyoruz. Cenab-ı Hak inanıyorum ki bu yolculuktan da bu yolcudan da razı olacaktır. Allah bin kere razı olsun.”

Siyasetin zorluklarından bahseden ve kişisel siyasi geçmişi hakkında bilgi aktaran Bakan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

“5 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımız beni AK Parti’ye davet etti. Ve ben AK Parti’ye girdim. 5 yıldır sıtkı sadakatle verdiğiniz destek ve güçle çalışıyorum. Ben siyaseti bırakmıştım, siyaset yapmayacaktım. Siyasetle ilgili kendime ait ajandam Allah’ı şahit hiçbir gün olmadı. O güne kadar var oluruz olmayız bilemem. O siyaseti bıraktığı gün siyasete noktayı koyacağımı huzurlarınızda ifade etmek istiyorum. Çocuklarıma bırakacağım en büyük şeref ve onur ne İçişleri Bakanlığıdır, ne Çalışma Bakanlığıdır ne de başkan yardımcılığıdır. Çocuklarıma bırakabileceğim en büyük şerefim Trabzon milletvekilliğidir. Liderimizin emrinde sonuna kadar bu mücadeleyi devam ettireceğimizi ifade etmek istiyorum.”