Gümüşhane Memleketimin En Güzel Yörelerinden

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Türkiye’de çok güzel yerler var. Gümüşhane, hem tarihi hem doğasıyla hem manevi iklimiyle memleketimin en güzel yörelerinden bir tanesidir” dedi.

Gümüşhane Valiliği ile İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nca Feshane’de ”4. Geleneksel Gümüşhane Günleri” düzenlendi.

Etkinliğin açılışına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı ile Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve vatandaşlar katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, 81 vilayeti gezen biri olduğunu belirterek, ”Türkiye’nin bütün zenginliklerini, güzelliklerini hisseden ve onunla beraber her gün yenilenen bir kardeşiniz olarak söylemek istiyorum ki Türkiye’de çok güzel yerler var. Gümüşhane, hem tarihi hem doğasıyla hem manevi iklimiyle memleketimin en güzel yörelerinden bir tanesidir” dedi.

Soylu, 1990’ların başında dünyada küreselleşmenin çok hızlandığı anımsatarak, şunları kaydetti:

”Bir anda hepimiz zannettik ki yerel bütün değerlerimiz kaybolacak. Dünyanın egemen ülkeleri bizi savuracaklar, kendi geleneklerini, kültürlerini bize hakim kılmaya çalışacaklar. Ama o kadar zengin bir medeniyetiz ki bırakın onu kaybetmeyi, bazen ara dönemlerde kaybolan zenginliklerimizi bile hepinizin ortaya koyduğu bu iklim sayesinde, birlik ve beraberlik sayesinde ayağa kaldırma iradesini ortaya koyuyoruz. Hepinizi tebrik ediyoruz. Allah birliğinizi, beraberliğinizi bozmasın. Bu geleneğinizi, göreneğinizi bundan sonraki nesillere aktaracak iradenizi de daim etsin.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, İstanbul Valisi Mutlu ve Gümüşhane Valisi Mayda, açılış kurdelesini keserek, stantları gezdi.