Güçlü, öncü ve zengin bir Türkiye geliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yarın, Türkiye’de tarihin değişeceği, 1071’de Anadolu’ya girdiğimiz gibi, 1453’te İstanbul’un fethedilmesi gibi tarihi bir gün. Yarın, 1923’te güzel Cumhuriyetimizin kurulduğu gibi tarihi bir gün” dedi.

Ezine Öğretmenevi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Soylu, yarının, sadece cumhurbaşkanını seçmek için oy kullanılacak bir tarih değil, birinci sıçramasını gerçekleştirmiş Türkiye’nin, ikinci sıçramasının ilk adımını atabilmek için karar verilecek önem bir gün olduğunu söyledi.

Seçimin çok önemli olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Yarın, Türkiye’de tarihin değişeceği, 1071’de Anadolu’ya girdiğimiz gibi, 1453’te İstanbul’un fethedilmesi gibi tarihi bir gün. Yarın, 1923’te güzel Cumhuriyetimizin kurulduğu gibi tarihi bir gün. Yarın, 14 Mayıs 1950’de milletin kendi iradesine sahip çıktığı gibi tarihi bir gün. Yarın, yıllardan beri devlet ve millet kavgasının üzerinden Türkiye’yi idare edenlere, vesayet ve faiz lobisi üzerinden Türkiye’yi idare edenlere, bu milletin milli duruşunun, bu milletin toplumsal şuurunun ortaya konulacağı ve bunun geleceğe nakşedileceği bir gün. Yarın, tam demokrasiye hep beraber güçlü bir adım atacağımız bir gün. Yarın, sadece Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Tam 350 yıldır Karlofça vesayetiyle bu ülkeyi istediği gibi idare etmeye ve bu halkı kuru kalabalıklar üzerinden ‘Siz oyunuzu atın, biz sizi istediğimiz gibi yönetiriz’ diyenlere karşı bu milletin itiraz edeceği bir gün.”

“Güçlü, öncü ve zengin bir Türkiye geliyor”

Soylu, bir dönem insanların, sadece kıyafeti yüzünden üniversitelere alınmadığını hatırlattı.

Yarın, bu insanların cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Yarın, 1071’de Anadolu’nun kapısını bize açan Alparslan, Osmanlı’yı yüreğinden çıkaran ve kuran Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, cumhurbaşkanı olacak. O muhteşem padişah Kanuni Sultan Süleyman, İstanbul’un fatihi Fatih Sultan Mehmed Han, muasır medeniyet seviyesinin üstünü gösteren Gazi Mustafa Kemal, cumhurbaşkanı olacak. Bizim yitiğimiz, 1960 darbesinden sonra idam edilen merhum Başvekilimiz Adnan Menderes, milletin emrinde olan rahmetli Turgut Özal, Erbakan, cumhurbaşkanı olacak. Yarın, bu ülkede kim zulme ve haksızlığa uğramışsa onlar cumhurbaşkanı olacak. Hiç merak etmeyin, güçlü, öncü ve zengin bir Türkiye geliyor. Yarın, Recep Tayyip Erdoğan sadece kendisine oy verenlerin cumhurbaşkanı olmayacak. Yarın o, Alevilerin, Sünnilerin, Kürtlerin, Türklerin, Yörüklerin, Çerkezlerin, Boşnakların, Arnavutların, Pomakların, Gürcülerin, Abhazların, Romanların cumhurbaşkanı olacak.”

Daha sonra belediyeye geçen Soylu’ya, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu tarafından ilçenin yöresel ürünleri hediye edildi.