Görüyorlar ama ses çıkarmıyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Dünyanın gelişmiş ülkeleri olarak kendilerini adlandıran ülkeler, televizyonlardan izliyorlar, ajanslardan izliyorlar, oradaki çocukların nasıl katledildiğini görüyorlar ama ses çıkarmıyorlar.” dedi.

Soylu, Bağcılar Belediyesi’nin Selimiye Meydanı’ndaki iftar programında, tarihin insanlığa sunduğu Selimiye Camisi’nin gölgesinde hem ramazanın yaşandığını hem de Ramazan Bayramı’nı karşıladıklarını söyledi.

Vatandaşların yaklaşan Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Soylu, şunları ifade etti:

“Ellerimizi semaya açıp Allah’a dua edeceğiz. Bu dualarımızın içerisinde çocuklarımız, ölen yakınlarımız, dünyadaki mağdurlar ve mazlumlar olacak. Bu dualarımız içerisinde Arakan’da, Somali’de, Myanmar’da ve dünyanın her tarafında, başta bugün İsrail devletinin o katil anlayışının bombaları altında hayatlarını yarınlara taşımaya çalışan çocuklarımız, kadınlar, yaşlılar ve insanlar olacak. Bütün dünya sessiz kalıyor. Maalesef dünyada demokrasi vadeden, insan haklarını, temel hak ve hürriyetleri anlatmaya çalışan dünyanın gelişmiş ülkeleri olarak kendilerini adlandıran ülkeler, televizyonlardan izliyorlar, ajanslardan izliyorlar, oradaki çocukların nasıl katledildiğini görüyorlar ama ses çıkarmıyorlar.”

“Bugün dünyanın her tarafında itibarı olan bir Türkiye var”

Cumhurbaşkanı seçimine de değinen Soylu, cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyada adil, kuvvetli ve mazlumların sesini duyuran bir lider olduğunu dile getirdi.

Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasının bu açıdan da önem taşıdığına dikkati çeken Soylu, şöyle konuştu:

“Bugün dünyanın her tarafında itibarı olan bir Türkiye var. Pasaportunun 70 ülkede vizesiz olduğu, gümrük memurlarının ayağa kalkarak saygıyla kabul ettiği bir Türkiye var. Bugün hastalarımızın evlerinde doktorlarıyla, ilaçlarıyla, hemşireleriyle kucaklaştığı ve onların hizmetinde olduğu bir Türkiye var. Bugün ay yıldızlı bayrağımızın dünyanın her tarafında, Altay tankımızla, Cirit füzemizle, bir taraftan Atak helikopterimizle, Göktürk uydumuzla, insansız hava uçağımızla buluştuğu bir Türkiye var.”

İftara, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, AK Parti İl Başkanı Rafet Sezen ve vatandaşlar katıldı.