Gerilla taktiği uyguluyorlar

”Paralel yapı gerilla taktiği uyguluyor ama atık gibi atılacak!” diyen Soylu AKŞAM’a konuştu: Şu an serseri mayın gibiler, gerilla taktiğiyle bulundukları yere zarar veriyorlar.

 

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, gündemin sıcak başlıklarını AKŞAM’a değerlendirdi. Paralel yapıyla mücadele konusunda gelinen noktayı anlatanSoylu, “Artık gerilla taktiği uyguluyorlar” diye konuştu. Soylu’nun açıklamalarında şöyle konuştu:

Paralele desteklerini Çektiler

“Çok net bir şey var; uluslararası ortakları, 17-25 Aralık darbesini gerçekleştiremeyen, eline yüzüne bulaştıran, hükümeti tasfiye edemeyen, AK Parti’yi sonlandıramayan, devleti ele geçiremeyen paralel yapıdan elini ayağını çekmiştir. Paralel yapı mensupları, meşruiyetlerini kaybettikleri için “serseri mayın” gibiler. Hiçbir karşılıkları yoktur. Sadece “gerilla” taktiğiyle, bulundukları yerlerde zarar verebilme kabiliyetini ortaya koymaya çalışıyorlar. Bu, tipik gladyo, kontgerilla, derin devlet ve benzeri olma operasyonlarıdır. Türkiye, millet bunları gördü.”

‘Atık’ gibi Atılacaklar

“Mücadele, milletin belirlediği bir devlet aklıyla yapılıyor” diyen Soylu. “Millet, yüzde 52 ile Cumhurbaşkanlığı, yüzde 45.5 ile mahalli seçimlerde bu kararları vermemiş olsaydı, bu devletin hiçbir kademesini paralel yapıyla mücadele noktasına getiremezdiniz. Bu devlet aklını şekillendiren, ona ruhunu, sinerjisini katan milletin ta kendisidir. Devleti harekete geçiren unsur, yüzde 45.5 ve yüzde 52’dir; meşruiyet sandık ve reydir. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Sistem, bir atık gibi bunları dışarı atıverir” dedi.

Yeni Türkiye’nin kodları oylanacak

Biz, öz değerlerimizle seçime gideceğiz. Biz, “yeni Anayasa” istiyoruz. Bu seçim, bizim uzun zamandan beri terennüm ettiğimiz “Yeni Türkiye” kodlarını milletin onayıyla beraber kurabilecek bir seçimdir.

Diktatörlük diyene millet tokatını attı

Başkanlık sistemiyle ilgili “Diktatörlük gelecek” eleştirilerini yapanların önemli bir bölümü ya saflığından, ya art niyetinden ya da cahilliğinden dolayı yapıyor. Türkiye gibi, ihracat ve ithalat rakamlarını, turizm ve üretim rakamlarını çok üst seviyelere çıkarmış, siyasi ve iktisadi entegrasyon konusundaki iradesinden bir gün olsun vazgeçmeyen, kendi hedefleri olan bir ülkenin bu noktalara gitmesini düşünmek hezeyandır. Bunu söyleyenlere millet, yüzde 52 ile hem de birinci turda cevabını vermiştir. Bunların tartışması beyhudedir.

Hakkı Kurban / Ankara