Genç Nüfus Bizim En Büyük Gücümüzdür

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin en büyük gücünün genç nüfusu olduğu belirterek, “Onlara iyi eğitim vermeliyiz. Onlar yaşlanan Avrupa’nın, Rusya’nın yöneticileri olacaktır” dedi.

Soylu, Türkiye’de ilk defa Pursaklar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Nezaket Okulları’nın açılış törenine katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmasında, Nezaket Okulları projesinin oldukça önemli olduğunu ifade eden Soylu, bu okuldan mezun olan çocukların birer nezaket elçisi olacağını söyledi.

Türkiye’nin Avrupa’ya kıyasla genç nüfusu fazla bir ülke olduğunu dile getiren Soylu, “Genç nüfus bizim en büyük gücümüz. Onlara iyi eğitim vermeliyiz. Onlar yaşlanan Avrupa’nın, Rusya’nın yöneticileri olacaktır. Dün gittiğimiz o topraklarda iyiliklerle, anlayışımızla, saygımızla, nezaketimizle anılıyoruz” diye konuştu.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de eğitim konusunda başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti hükümeti ve Milli Eğitim camiası olmak üzere herkesin seferber olduğunu belirterek, Nezaket Okulları projesiyle ilgili olarak, “Bizler adap öğretiyoruz. Yavrularımızı geleceğe hazırlıyoruz. Bize destek verin ‘Tebessüm Şehri’mizde hepimiz birlikte tebessüm edelim” dedi.

Çocuklara adab-ı muaşeret derslerinin verileceği Nezaket Okulu’nun açılış töreninde, Ankara Büyükşehir Belediyesinin mehteran takımı ile Karadeniz horon ekibi kısa bir gösteri sundu.