Geleceğin anahtarı milli iradenin elindedir

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “Ülkemizin geleceğinin anahtarı milli iradenin elindedir. İnşallah 1 Kasım’da, Türkiye’nin 13 yılda attığı adımların birini daha 2023’e kadar birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Soylu, AK Parti Gençlik Kolları Meydan Seçim İrtibat Ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’de son 4 ayda yaşananları herkesin gördüğünü belirtti.

Milletin çok önemli bir karar vereceğini ifade eden Soylu, “Milletin vereceği karar, Türkiye’nin istikbaline, huzuruna, istikrarına ve güveninedir. Milletimizin vereceği karar yeni, büyük, demokratik Türkiye’nin yoluna 2023, 2053 ve 2071’de devam etmesi konusundaki iradesini ortaya koymaktır” diye konuştu.

Soylu, son 4 ayda Türkiye’nin sesini kısmak, gücünü azaltmak ve Türkiye’nin birinci sıçramasından sonra ikinci sıçramasını engellemek için terör örgütünün bataklığına çekmek için gösterilen çabayı gördüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“13 yıldır size yanlış yapmadık. Sizinle iyi, huzurlu, güçlü bir Türkiye’yi buluşturmak istedik. 13 yıldır, Cumhuriyetimizin kuruluşunda bu ülkenin iki temel prensibi olan ‘tam bağımsızlık ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ lafsını en önemli noktaya getiren anlayışı ortaya koyduk. Size kötü bir ülke teslim etmiyoruz. Size 2 bin dolarlık Türkiye değil, 10 bin dolara ulaşan Türkiye bırakıyoruz. Size medeniyetinden kopuk Türkiye bırakmıyoruz. Medeniyetiyle bütünleşmiş Türkiye bırakıyoruz. Size IMF’nin boyunduruğu altında Türkiye bırakmıyoruz. Size, Merkez Bankası’nda 130 milyar parası olan Türkiye bırakıyoruz.”

Millete, kumpas kuranlara karşı teslim olan Türkiye bırakmadıklarına dikkati çeken Soylu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Allah’a şükürler olsun ki vesayetin kökünü de darbelerin kökünü de kazıyan Türkiye bırakıyoruz. Size herkesin kendini ifade edebildiği inancı, mezhebi, cinsiyeti şeklinde ayrıştırılmadığı, ötekileştirilmediği, herkesin insanlık onurunu sonuna kadar yakaladığı Türkiye bırakıyoruz. Size eksik bir Türkiye bırakmıyoruz. Size güçlü, kuvvetli, özgür ve hür Türkiye, dünyanın ilk 10 büyük devletinden birisi olmaya aday Türkiye bırakıyoruz.”

“Biz bu ülkenin içerisinde kimseye ameliyat yaptırmayız”

Soylu, kimsenin endişe etmemesi gerektiğine işaret ederek, “Biz bu ülkenin içerisinde kimseye ameliyat yaptırmayız. Türkiye’yi kendi iç meseleleri ile zenginliklerini dezavantaj olarak sunmak isteyenler, bugün PKK terör örgütünü ve terörü Türkiye’ye musallat etmeye çalışıyorlar. Bu meseleyi öyle bir çözeceğiz ki PKK’nın başını yılanın başını ezer gibi ezeceğiz. Herkes şahit olsun ki Türkiye’de PKK’nın adı bile anılmayacak” dedi.

1 Kasım seçimlerinin sadece iktidarı belirleyecek seçim olmadığını dile getiren Soylu, “1 Kasım seçimleri ülkemizin geleceğini, milletimizin ve Türkiye’nin selametini, aydınlık yarınlarını, insanların huzur ve rahat içinde yaşayabildiğini, herkesin iş ve aşla buluşabildiği ve herkesin yarınlardan endişesi olmayan Türkiye’yi kucaklayabildiği bir günün anahtarıdır. Bu anahtar sizin elinizdedir. Ülkemizin geleceğinin anahtarı, milli iradenin elindedir. İnşallah 1 Kasım’da, Türkiye’nin 13 yılda attığı adımların birini daha 2023’e kadar birlikte gerçekleştireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Türkiye’nin gücünü kimsenin hafife almaması gerektiğini belirterek, “Türkiye’yi kimse sınamasın. Buradan bütün dünyaya sesleniyoruz, burada bizim borumuz öter, başkasının ötmez. Bizi 1990’lı yılların Türkiye’si ile karıştırmasınlar” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Soylu, AK Parti TrabzonMilletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, ofisin açılışını gerçekleştirdi.

Trabzonspor Profesyonel Futbolcular Derneğini de ziyaret eden Soylu, dernek başkanı Turgay Semercioğlu ve üyelerle sohbet etti.