FETÖ’nün de PKK’nın da canına okumaya devam edeceğiz

İçişleri Bakanı Soylu, “Bu ülkenin, milletin bir beka meselesi var. Terörün belini kırmak üzereyiz. FETÖ’nün de PKK’nın da canına okuyoruz, okumaya da devam edeceğiz.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dernekpazarı Belediye binası önünde vatandaşlara hitap etti.

Milletin sahaya inmesi, mührü eline almasının zamanı geldiğini ifade eden Soylu, “16 Nisan’da attığımız adım açık ve nettir, bütün dünyaya şunu söylemektir artık sizin kurguladığınız patronlar değil, millet patron olacak.” dedi.

“Herkes hür ve özgür yaşayacak”
Şehitlerin, orada yaşayan çocukların, tehdit edilen ve ürken milletin sorumluluğunun kendilerinin omuzlarında olduğuna dikkati çeken Soylu, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Herkes hür ve özgür yaşayacak 780 bin kilometrekarede. Kandil’den it gibi havlayacaklarına, terör örgütüsün, teröristsin ya gelsene, hadi gel Kandil’den. Hadi gel, niye orada kendi ininde duruyorsun? Hadi gel bakalım. Ha sen gelmiyorsun, biz gereğini yapacağız sen merak etme. Canın tatlıysa, orada durma. Canın tatlı değilse bizim gereğini nasıl yaptığımızı o yaptıklarımızdan öğreneceksin. Bu ülkeyi terörle kimse terbiye edemez. Bu ülkeyi kimse terörle istediği hizaya getiremez. Bu ülkeyi terörle kimse ameliyat edemez. Bu ülkenin terörle kimse birliğini, beraberliğini bozamaz. Bu ülkeyi terörle kimse hedeflerinden alıkoyamaz. Bu ülkeyi terörle kimse diz çöktüremez.”

“Bu ülkenin, milletin bir beka meselesi var”

İçişleri Bakanı Soylu, kendilerinin terörle mücadele ettiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ülkenin, milletin bir beka meselesi var. Tam terörün belini kırmak üzereyiz. FETÖ’nün de PKK’nın da canına okuyoruz, okumaya da devam edeceğiz. Sadece teröristle uğraşmıyoruz. Bütün arkadaşlarımızla topyekün Güneydoğu’dayız. Gittiğimiz her yere şuradaki sıcaklık, samimiyet, ayyıldızlı bayraklar var. Tam milletimiz bu konuda topyekün mücadele ederken sen PKK ile nasıl kol kola giriyorsun, nasıl onun değirmenine can suyu taşıyorsun, nasıl ona ‘ne olursa olsun senle beraber kol kolayız.’ diyorsun. CHP’li kardeşlerime buradan sesleniyorum, çok net ve açık bir şey söylüyorum; Terör örgütüne Kılıçdaroğlu can suyu veriyor, buna haddini bildirin CHP’li kardeşlerim. Bunun ne yaptığı, ne ettiği, kime hizmet ettiği belli değildir. Bu çok açık. Bir taraftan da FETÖ ile beraber.”