FETÖ ve PKK ile beraber bir kampanyanın içerisinde olmak doğru değildir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ne yaptılar hatırlıyor musunuz? Baykal’ın kaseti nerede çıktı? Peki bugün neyin diyetini ödüyor, bugün CHP Genel Başkanlığı’na gelmenin diyetini ödüyor, Cumhuriyet Halk Parti’li kardeşlerim, bu hataya bir daha düşmeyin, bu hataya sizi bir defa düşürdü şimdi bir daha düşürmek istiyor, partinize böyle bir leke getirmeyin. FETÖ ve PKK ile beraber bir kampanyanın içerisinde olmak doğru değildir.” dedi.

Soylu, Aydın’daki temasları kapsamında Hükümet Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret ederek, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışını yaptı.

Açılışını gerçekleştirdikleri SKM’den 16 Nisan’da güzel havadisler alacaklarına inandıklarını aktaran Bakan Soylu, Aydınlılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Lice’de operasyon yapan askerlerin selamlarını iletti.

Adnan Menderes’e yapılanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yapılmak istendiğini ancak milletin liderine sahip çıktığını kaydeden Soylu, Türkiye’nin önemli bir döneme girdiğini ve çok önemli bir kararın arefesinde olduğunu vurguladı.

Soylu, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir radyo programındaki konuşmasına değinerek, sözlerine devam etti:

“Ben burada konuşuyorum ama Kılıçdaroğlu konuşsaydı daha iyiydi, geçen gün ne güzel izah etti yeni sistemi gördünüz mü? Diyor ki ‘eğer cumhurbaşkanı başka başbakan başka partiden olursa çatışırlar’. Ya okumuyor, ya okuduğunu anlamıyor. Şimdi sadece PKK mı onlarla beraber, Pensilvanya’daki meczubun adamları da onunla beraber. Ne yaptılar hatırlıyor musunuz, Baykal’ın kaseti nerede çıktı ? Peki bugün neyin diyetini ödüyor, bugün CHP Genel Başkanlığı’na gelmenin diyetini ödüyor. Cumhuriyet Halk Parti’li kardeşlerim, bu hataya bir daha düşmeyin, bu hataya sizi bir defa düşürdü şimdi bir daha düşürmek istiyor, partinize böyle bir leke getirmeyin. FETÖ ve PKK ile beraber bir kampanyanın içerisinde olmak doğru değildir, sonucunda hepsi hayıra doğru gidecektir.”

Suriyeliler ve 15 Temmuz

Süleyman Soylu, Türkiye’nin iç savaştan kaçarak sınırına gelen 3 milyon Suriyeli’ye kucak açtığını, ana muhalefet partisinin bu duruma da tepki gösterdiğini belirtti.

Bu konuyla ilgili kendisine ait bazı değerlendirmelerinin bulunduğunu anlatan İçişleri Bakanı Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz 15 Temmuz’da bir kurtuluş yaşamışsak, bu hainler emellerine ulaşamamışsa bilmenizi isterim ki o 3 milyon insanı bu coğrafyada bu asil milletin insanları ekmeğinin yarısını, belki dörtte birini verdi ama en ufak bir şey söylemedi, cenabı Allah da dedi ki ‘mağdurla, mazlumla beraber oldunuz sizi kimseye yem etmeyeceğim’. O çıplak elleriyle tanklara yürüyen çocuklarımızın cesareti Allah’tandır başka bir şeyden değildir.”

Soylu, SKM açılışı sonrası aynı binada bulunan MHP Aydın İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti.

İl Başkanı Burak Pehlivan ve il yönetimi tarafından karşılanan Soylu, gazetecilerin görüntü almasının ardından ziyareti basına kapalı olarak gerçekleştirdi.

Bakan Soylu, kentteki ziyaretleri kapsamında Aydın Valiliği’ni ziyaret ederek, Vali Ömer Faruk Koçak’dan da kentteki çalışmalara ilişkin bilgi aldı.