Eski ya da yeni Türkiye oylanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 30 Mart’ta eski ya da yeni Türkiye’nin oylanacağını söyledi.

Soylu, Bigadiç ilçesinde bir restoranda köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 30 Mart’ta eski ya da yeni Türkiye’nin oylanacağını söyledi.

Türkiye’nin, Osmanlı Devleti dahil son 300 yılda ilk kez 21’inci yüzyılın başından itibaren Batı ile arasındaki farkı kapattığını dile getiren Soylu, şöyle konuştu:

“17 Aralık’ın ve Gezi olaylarının temelinde, Türkiye’yi istikametinden uzaklaştırmaya çalışmak söz konusudur. Dönem dönem Türkiye’nin konsantrasyonunu bozmaya çalıştılar. Huzur olmayan yerde üretim, istikrar olur mu? Kim üretecek bu ülkede, kim büyüyecek? Toplumsal barışı dinamitlemek için 17 Aralık’ı gerçekleştirdiler. Bu kadar basit. Çünkü Türkiye, 2023 hedeflerine doğru gidiyor, hem de doludizgin gidiyor, demokrasiyle gidiyor. Türkiye’de artık demokrasi var. Bugün Kılıçdaroğlu çıkıp şunu söylemiyor mu; ‘Ben başbakan olacağım’ diyor mu, demiyor mu? O da demeye başladı. Yani bilmem görebilir miyiz ama söylüyor. Demokrasi olmayan bir ülkede söyle bakalım söyleyebiliyor musun? Meydan mitinglerinde Kılıçdaroğlu hakaret ediyor. Kişi, kendini ifade edermiş. Bir Sözcü gazetesi var, yukarıdan aşağı yalan tefrikası, yalan, yalan.”

Toplantıda, AK Parti Bigadiç İlçe Başkanı Necdet Akbıyık ve Belediye Başkan adayı İsmail Avcu hazır bulundu.