“En son ve en önemli virajlarımızdan bir tanesi”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, siyaseti sadece hakaret üzerinden yapanlara seslendiğini belirterek, ülkedeki birliğin, beraberliğin, bölünmezliğin teminatının Başbakan Erdoğan ve AK Parti olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Mersin İl Teşkilatı tarafından Edip Burhan Spor Salonu’nda düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Siyaseti millete hizmet etmek için yaptıklarını vurgulayan Soylu, Türkiye’nin her alanda yaşadığı gelişimi anlattı.

Soylu, Alevi vatandaşların tarihte iki dönemde kendilerini rahat hissettiğini belirterek, “Birisi 1950 ile 1960 arası, bir diğeri de 2002’den bugüne kadar olan süreçte. Hiç kimse kendini ifade etmekten korkmamakta ve çekinmemektedir. Bugün yine kendimizi ifade ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine gidildiğini kaydeden Soylu, “Bu bir devir teslim seçimidir. Yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce bizim en son ve en önemli virajlarımızdan bir tanesidir” ifadesini kullandı.

Soylu, teşkilatların çok iyi çalışması gerektiğini, Mersin’de de büyük destek beklediklerini anlatarak, “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ertesi gün bütün yorgunluğumuzu üzerimizden kaldıracak iş, o güzel adamın Çankaya Köşkü’nün vizesini bu milletin elinden alabilmesidir. Bütün yorgunluklarımızı ortadan kaldırabilecek bir iştir” şeklinde konuştu.

Toplantıda AK Parti Mersin milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun ve Nebi Bozkurt ile AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt da birer konuşma yaptı.