“En iyi siyaset mühendisi millettir”

Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceğini hatırlatarak, “Cumhurbaşkanlığı seçimi ile yeni bir devir açılacak” dedi.

360 Televizyonunda gündeme ilişkin soruları cevaplayan Soylu, önemli açıklamalarda bulundu. 

“MESAJI EN İYİ MUHALEFET ANLADI”

Siyaseti kısıtlamaya çalışan bir anlayışın olduğunu belirten Soylu, seçimlerde milletin verdiği mesajı en iyi muhalefetin anladığını dile getirerek,  “Hala o mesajın içinde çırpınıyorlar” ifadesini kullandı. 

Soylu, 1 Haziran Ağrı seçimlerini ise, “Ağrı’da kazandığımız seçime tekrar giriyoruz” ifadeleriyle özetledi.

“EN İYİ SİYASET MÜHENDİSİ MİLLETTİR”

Siyaset mühendisliklerinin, tarihin karanlık zeminlerinde kaldığını söyleyen Soylu, “En iyi siyaset mühendisi millettir” ifadesini kullandı. Soylu, iktidarı milletin aldığını kaydederek, “Millet talimatı veriyor, başbakanımız ve Ak Parti de bunu yönetiyor” diye konuştu.

“ASLINDA SİSTEM TERCİHİ YAPIYORUZ”

“Türkiye’de bir sistem problemi olduğunu söyleyen Soylu, “AK Parti geldiği günden beri bunu çözmeye çalışıyor. Sistem açısından bir adaptasyon, bir ara dönem yaşayacağımız aşikardır. Aslında bir sistem tercihi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“YENİ BİR DEVİR”

Cumhuriyet tarihinde Cumhurbaşkanının, ilk kez halk tarafından seçileceğini vurgulayan Soylu, “Bu Cumhurbaşkanlığı seçimi, yeni bir devrin açılması anlamına gelmektedir.Eğer halk size %50’nin üzerinde bir destek verirse bu meşruiyet güçlü bir cumhurbaşkanını ortaya çıkarır.” dedi.

“ERDOĞAN, 100 YIL SONRA…”

Soylu, geleceğe yönelik ise, “100 yıl sonra en büyük dönüşümü gerçekleştiren lider olarak Erdoğan hatırlanacak” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU VİRGÜL BİLE OLMAZ”

Muhalefet partilerinin ittifak için yaktıkları yeşil ışığı da değerlendiren Soylu, “Millet ittifaklara bakmaz. Kılıçdaroğlu, Bahçeli nasıl hizmet verir diye bakar. Millet birleştiler diye ödül vermez, kendisini geleceğe taşıyana ödül verir.” diye konuştu. Soylu Kılıçdaroğluna ilişkin ise, “Kılıçdaroğlu’nu tarih bir virgül olarak bile bir yerde zikretmez” dedi.