”Emanetlere sahip çıkılıyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Gerek partimiz gerek hükümetimiz, yaklaşık 12 yıldır, 21’inci asrın başından itibaren, bize bırakılan emanetlere her noktada sahip çıkmaktadır” dedi.

Ahlat ilçesinde, Selçuklu Mezarlığı’nı gezen Soylu, Belediye Başkanı Mümtaz Çoban’dan bilgi aldı.

Soylu, gezisinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, bu mezarlığın tarihi bakımdan çok önemli olduğunu söyledi.

Sorumluluklarının ne kadar büyük olduğunu burada bir kez daha idrak ettiklerini anlatan Soylu, şöyle konuştu:

“Bize bırakılan medeniyetin, tarihi sorumluluğun ve bu coğrafyada ve dünyada üzerimize millet ve insanlık olarak düşen vazifenin ne olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Bir taraftan etrafımızdaki ülkelerle ilgili, diğer taraftan da kendi ülkemiz ve kendi milletimizle ilgili yapabileceklerimiz konusunda, özellikle bize bırakılan emanetlerin işaretleri söz konusudur. Bu işaretlerden biri de buradadır. Moğol steplerinden buraya kadar, buradan Mezopotamya’ya kadar neredeyse bütün bu coğrafyanın tamamında bu güzel milletin bütün insanlarıyla izleri ve bıraktıkları vardır. Bu vesileyle de gerek partimiz gerek hükümetimiz, yaklaşık 12 yıldır, 21’inci asrın başından itibaren, bize bırakılan emanetlere her noktada sahip çıkmaktadır. Sadece restorasyonla değil, bize bırakılan bu anlayış, bu milletin bu coğrafyada istiklaline, özgürlüğüne, hürriyetine tam manasıyla sahip çıkmak ve geliştirmek üzere oluşmasıdır.”

Soylu, hizmetlerinden dolayı Çoban’a teşekkür etti.

Siyasette birçok hizmet yapıldığını ancak bunu yerine getirirken insanları gönüllendiren ve kendine ait duygularıyla yeniden buluşturan unsurlar bulunduğunu vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

“Burası Anadolu’ya açılan kapımızın otağıdır, yurttur, vatandır. Burada hep birlikte bir büyük millet olarak bu yurdu ve vatanı binlerce yıl sonrasına taşımanın sorumluluğu, bu nesil olarak bizim üzerimizdedir. Bir sonraki nesle bunu kazasız belasız, huzurla ve istikrarla, bir taraftan Ezan-ı Muhammedi ile bir taraftan da ay yıldızlı bayrakla getirmek temel sorumluluğumuzdur. Hep beraber bu sorumluluğun içerisindeyiz. Allah, bu büyük millete ve bu büyük medeniyete zeval vermesin.”

Süleyman Soylu’ya ziyaretinde, AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Bitlis İl Başkanı Fatih Kadirioğlu ve çok sayıda partili eşlik etti.