Durmadan yolumuza devam edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Hakkari’nin Şemdinli ilçesine geldi. Soylu, “Ne 2023′ ten vazgeçtik, ne 2053, ne de 2071’den vazgeçtik. Bizler durmadan yolumuza ve hedeflerimize devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, bir takım incelemelerde ve temaslarda bulunmak üzere Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden sonra Irak ve İran sınırında bulunan Şemdinli ilçesine geçti.

Ak Parti Şemdinli ilçe Başkanlığında bir konuşma yapan Süleyman Soylu, “Öncelikli hedefimiz Türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak ve aynı zamanda Türkiye’nin 13 yıldır kazanımlarını sürdürmektir. Bu ülkenin özgürleşmesi, demokratikleşmesi ve ilerleyişini devam edeceğiz. Ne 2023’ten vazgeçtik, ne 2053, ne de 2071’den vazgeçtik. Bizler durmadan yolumuza ve hedeflerimize devam edeceğiz. Durmak yok yola devam.

Bir çok şer odağı her türlü yola başvurarak bizi birbirimizden ayırmaya ve düşman etmeye çalıştı. Ak Parti buna izin vermedi, veremeyecekte. Biz bu ülkeye 13 yıldır demokrasi vaat ettik. Bundan sonra da bunu yapacağız.

Türkiye’yi Suriye, Gürcistan gibi, ekonomik anlamda Yunanistan gibi yapmaya çalıştılar başaramadılar.

Türkiye’nin şifresi huzur ve istikrardır bunu da kimse bozamaz. Bizler hiçbir zaman huzurdan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu ve beraberindekiler daha sonra ikindi namazını Şemdinli’nin Kılıç Mahallesi’nde bulunan Celal Özel Camisinde kıldı. Daha sonra esnafı dolaşan Soylu ve beraberindeki heyet iftar için Kuzey Irak sınırında bulunan Derecik beldesine gitti.