Dünyadaki mazlumlara sahip çıkıyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin, dünyadaki mazlum ve mağdurlara kayıtsız kalmadığını, sahip çıkmaya çalıştığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye ne kadar güçlü olursa, 2 trilyon dolarlık gayrisafi hasılaya 2023 yılında ne kadar çabuk ulaşırsa, bu güçle beraber, dünyada bugün zulüm altında ezilen ülkeler ve onların insanlarına sahip çıkabilecek bir Türkiye tablosu oluşur” dedi.

Keçiören Güçsüzler Yurdu’nda, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Keçiören Belediyesi işbirliğiyle “Dünya Yetimleri Günü” kapsamında çok sayıda yetimin ve İHH gönüllülerinin katılımıyla iftar programı düzenlendi.

İftarın ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, dünyanın birçok yerinde insanların büyük acılar yaşadığına işaret etti.

Türkiye’nin, dünyadaki mazlum ve mağdurlara kayıtsız kalmadığını, sahip çıkmaya çalıştığını kaydeden Soylu, şunları söyledi:

“Bize kızdılar Suriye’deki insanlara niye sahip çıkıyorsunuz, onları niye kucaklıyorsunuz? Ne yapmalıydık? 400-500 yıl aynı sancak altında yaşadığımız, beraber düğün yaptığımız, cenazelerimizi aynı omuzlarda taşıdığımız o insanlara sırtımızı mı dönmeliydik? Gazze’de öldürülen insanlarımıza ses çıkarmayarak, sessiz kalarak zulmün ortağı mı olmalıydık? Türkiye ne kadar güçlü olursa, 2 trilyon dolarlık gayrisafi hasılaya 2023 yılında ne kadar çabuk ulaşırsa, bu güçle beraber, dünyada bugün zulüm altında ezilen ülkeler ve onların insanlarına sahip çıkabilecek bir Türkiye tablosu oluşur. Bunun için çok gayret gösteren ve çalışan, eğilmeyen, dik duran ama dikleşmeyen Başbakanımıza dua edin. Ona dua edin ki belki de onu sindirmeye, korkutmaya, bir şekilde geri adım attırmaya çalışanlara Allah fırsat vermesin. Hem de bu güzel millet ona attığı her adımda destek olsun ve yardım etsin.”

Konuşmaların ardından programa katılan çocuklara dondurma ve pamuk şeker dağıtıldı. Çocuklar için ayrıca Hacivat ve Karagöz gösterileri sahnelendi.