Dünyadaki bütün mazlumların yanındayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Yozgat 5. Olağan kongresinde konuştu.

Ak Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu “Dün 500 milyon dolara el açan bir Türkiye vardı, ‘ne olursunuz emekli maaşlarını ödeyelim’ diyen bir Türkiye vardı. Bugün bütün dünyanın mağdurlarına ve mazlumlarına sahip çıkan güçlü bir Türkiye var, zengin bir Türkiye var” dedi.

Soylu, partisinin Bozok Spor Salonu’nda düzenlenen 5. olağan kongresinde yaptığı konuşmada, Yozgat’ın her zaman doğrunun yanında olduğunu, Yozgatlı seçmenlerin partisine her zaman canı gönülden destek verdiğini belirtti.

‘Ne güzel yönetiyorduk’ diyenlere ne güzel cevap verdiniz

Türkiye’nin geleceğini ilmek ilmek ördüklerini anlatan Soylu, “Hem de büyük bir itinayla örüyoruz. Eskiden bu ülkede, ‘bu ülkeyi istediğimiz gibi idare ederiz’ diyenler, faizler üzerinden, bizim zenginliklerimiz, farklılıklarımız üzerinden, oluşturdukları ihtilaflarla beraber ‘bu ülkeyi idare ederiz’ diyenlere ve yine darbeler üzerinden ‘biz bu ülkeyi ne güzel yönetiyorduk’ diyenlere öyle cevaplar verdiniz ki, her birini şaşırttınız” dedi.

Soylu, 2015 seçimlerinin, AK Parti’nin hüküm seçimi olacağını söyledi. 7 Haziran’da seçim yapılacağını ifade eden Soylu, “7 Haziran seçimi AK Parti’nin bugüne kadar kazandığı 9 seçimin hüküm seçimidir. Yeni Türkiye’nin seçimidir, 2023’ün seçimidir, 2053’ün seçimidir, 2071’in seçimidir. Bu millete bugüne kadar yapılan bütün ezginliklere karşı bir isyanın, adalet duygusunu isteminin, yükselmenin ve zenginleşmenin seçimidir.

Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Marmarayın bize ne ifade ettiğini biliyoruz, yüksek hızlı trenin ne ifade ettiğini biliyoruz, şehir hastanelerini ne ifade ettiğini biliyoruz, faizlerin bu ülkede yüzde 13’lere düşmesinin ne ifade ettiğini biliyoruz. Kimlerin buna tahammül edemediğini biliyoruz, ister çatlasın, ister patlasınlar, ister kıskansınlar, isterse istedikleri desiseyi, istedikleri hileyi kursunlar kendi arabamızı da yapacağız, kendi uçağımızı da yapacağız, kendi istihbarat uydumuzu da yapacağız ve dünyanın 10 büyük devletinden biri olacağız” diye konuştu.