Dünya siyaseti ile rekabet ediyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’de iki türlü seçim var. Birisi sonuç seçimidir, diğeri ise değişim seçimidir. Sonuç seçimlerini kazanmak bizim için onurdur” dedi.

Soylu, AK Parti Ceyhan Teşkilatı’nın düzenlediği “Siyaset Akadesi Semineri”nde, bilinçli, kaliteli ve seviyeli siyasetin yapılabilmesi amacıyla düzenlenen bu  seminerlere aday adaylarının mutlaka katılmasını istedi.

AK Parti olarak 2014 yerel yönetim seçimleri için disiplinli ve seviyeli bir siyaset anlayışıyla çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Soylu,”Siyaset akademileri çok önemlidir. Biz, siyaset akademilerinde öncü olmaktan gurur duymakla birlikte çok sevinçliyiz. Aynı zamanda halka da açık bu Siyaset Akademisi program. Halkın da siyaset bilincini yükseltip, siyasetçiden ne beklediğini, neyi istemesi gerektiğini bilen bir vatandaş, bilen bir seçmen olması için siyaset akademisi önemli rol oynuyor” diye konuştu.

Mahalli seçimlerin diğer seçimlerden daha önemli olduğunun altını çizen Soylu, şunları kaydetti:

“Türkiye’de iki türlü seçim var. Birisi sonuç seçimidir, diğeri ise değişim seçimidir. Sonuç seçimlerini kazanmak bizim için onurdur. Biz, dünya siyaseti ile rekabet ediyoruz. ‘İktidar olsanız dahi muktedir olamazsınız’ diyenlere karşı bu kadrolar dik durdu. Bu teşkilat ve milletimiz gelecek 10 yılda da aynı başarıyı göstermek için çalışmaya, bize destek olmaya devam edecek. Bugün güçlü bir Türkiye ve bu Türkiye’nin başında güçlü bir Başbakan var. Bölgemizde ve dünyada bugün mazlumluk çeken, kendi derdini anlatamayan, sorunlarını çözemeyen halkların yanında olan bir ülkeyiz. 10 yıl sonra Ceyhan tanıyamayacağınız bir ilçe haline gelecektir. Dünyanın petrol başkenti Ceyhan olacaktır.”