Devlet sadece okul, yol, hastane yapmıyor…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, devletin sadece okul, yol, hastane yapmadığını, gelecek nesillerin akıl, ruh ve beden sağlıklarının yarına en iyi şekilde gidebilmesi için tüm alt yapıları hazırladığını söyledi.

Soylu, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen, “Toplumda Fiziksel Aktivitenin Artırılması Projesi” kapsamında Köyceğiz ilçesinde çocuklara bisiklet dağıttı, mesire alanı açtı ve şehit ailesini ziyaret etti.
Köyceğiz Belediyesi yeni hizmet binasının açılışı için ilçeye gelen Bakan Soylu, buradaki törenin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Toplumda Fiziksel Aktivitenin Artırılması Projesi” kapsamında Köyceğiz Kaymakamlığı önünde düzenlenen törende, 37 çocuğa bisikletlerini teslim etti.

Soylu, törende yaptığı konuşmada, devletin sadece okul, yol, hastane yapmadığını, gelecek nesillerin akıl, ruh ve beden sağlıklarının yarına en iyi şekilde gidebilmesi için tüm alt yapıları hazırladığını bildirdi.
Devletin insanı geleceğe en iyi şekilde hazırladığını belirten Soylu, “Bugün ülkemizde her 100 çocuğumuzdan 50’si anaokuluyla buluşmaktadır. Şimdi o kadar güzel programlar başlatıyoruz ki bir taraftan okuyacaksınız bir taraftan sizi mesleklerinizle buluşturacağız bir taraftan da sizi mesleklerinizle buluştururken ceplerinize harçlıklarınızı koyacağız.” dedi.

Soylu, bisiklet dağıtımı projesinin Sağlık Bakanlığının başlattığı sağlıklı hayat için en önemli adımlardan biri olduğuna işaret ederek, “Bizim de en önemli önceliğimiz halk sağlığıdır. Bunun da adımları sağlıklı hayat, spor ve bisiklettir.” ifadesini kullandı.
Muğla Valisi Amir Çiçek ise proje kapsamında Muğla ve ilçelerinde bin 300 bisiklet dağıtımı gerçekleşeceğini, bugün 500’ünün dağıtımının yapıldığını, Köyceğiz ilçesinde de 37 bisikletin çocuklara teslim edildiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Bakan Soylu, Vali Çiçek, AK Parti Muğla milletvekilleri Nihat Öztürk, Hasan Özyer ve protokol üyeleri çocukların bisikletlerini teslim etti.

Bisiklet dağıtılan çocuklarla tek tek ilgilenen Soylu, gelecekte hangi mesleğe sahip olmak istediklerini sordu. Soylu, bisikletlerin dağıtımının ardından kaymakamlık bahçesinde çocuklarla bisiklete bindi.
Bakan Soylu ve beraberindekiler, daha sonra Köyceğiz Belediyesi tarafından hazırlanan Köyceğiz Kulak Mesire alanının açılışını yaparak, burada doğum günü pastası kesen ailenin çocuklarına da hediye verdi.

Soylu, açılışın ardandan Köyceğiz Gölü kenarında bir süre yürüyerek, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra AK Parti ilçe binasında partililerle buluştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde vatani görevini yaparken, terör örgütü PKK mensubu teröristlerle girdiği silahlı çatışmada 1998 yılında şehit olan Jandarma Komando Er Hayrullah Demir’in Köyceğiz’in Toparlar Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret etti.