“Dertleri, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine El Koymak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, TÜSİAD’ı eleştirerek, ”Sen, TÜSİAD değilsin ki. Sen siyasi idolün, anlayışın temsilcisi olarak konuşuyorsun. Milletten yana değilsin, cebine para koyanlardan yanasın. 28 Şubat’ta da aynısını yaptın, 1980 darbesinde de aynısını yaptın, 27 Nisan’da da aynısını yaptın” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde düzenlenen ‘Milli İradeye Sahip Çık’ adlı konferansa katıldı. Konuşmasında AK Parti hükümetinin yaptığı yatırımları anlatan Süleyman Soylu, TÜSİAD’ı eleştirdi.

“TÜSİAD’IN DERDİ HALK DEĞİL, PARA”

Soylu, şunları söyledi:

”Ey TÜSİAD’ın geçici başkanı, niçin bu milletin hayrına olan düzenlemelerden bahsetmez sin? Engelli kardeşlerimizin lehine olan gelişmelerden, Türkiye’nin devrim olarak aldığı kanun ve düzenlemelerden bahsetmezsin? Niçin bu ülkede yetim kalan ve devletin sosyal kurumlarında kalan işe girerken, çalışırken, sağlanan avantaj ve teşviklerden bahsetmezsin? Niçin bu ülkede AR-GE yatırımlarından, bu ülkenin büyümesi, teknolojinin gelişmesi için en önemli adımların atıldığın bahsetmezsin? Ama sen TÜSİAD değilsin ki. Sen siyasi idolün, anlayışın temsilcisi olarak konuşuyorsun. Milletten yana değilsin, cebine para koyanlardan yanasın. 28 Şubat’ta da aynısını yaptın, 1980 darbesinde de aynısını yaptın, 27 Nisan’da da aynısını yaptın. Ülken adına, Cumhuriyet adına ses çıkartmadın. Ey TÜSİAD’ın geçici başkanı, ağababaların yenemedi AK Partiyi, sen de yenemezsin. Onların derdi, Türkiye’de milletin adamı olarak bilinen Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye etmek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine el koymaktır.”

“SİYASİ İKTİDARA KARŞI DARBE PLANA VARDIR”

17 Aralık günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan ‘Yolsuzluk ve Rüşvet’ operasyonuna değinen Soylu, operasyonun iktidara çelme takmak için başlatıldığını öne sürdü. Paralel devlet yapısının olduğunu öne süren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Stüdyo gerisinde bizi kukla gibi oynatmaya çalışacaklar. Peki eski vesayet döneminden ne farkı kaldı. Ne farkı kaldı Uğur Mumcu, Hrand Dink cinayetlerinden, Anafartalar Çarşısının bombalanmasından, Taksim olaylarından. Bu ülkeye zarar verenlerden ne farkı kaldı? Bizim ne gücümüz var hukukun dışında. Kanunlarla, kurallarla, hükümlerle, anayasanın ortaya koymuş olduğu yazılı ilkeler dışında başka türlü şekilde karar veriliyorsa paralel devlet, paralel yapı vardır burada. Türkiye’de siyasal iktidara karşı girişilmiş darbe planı vardır.”