Denizli Belediyesi Ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Denizli’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Denizli Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, İl Başkanı Avni Örki ile çok sayıda protokol üyesi de yer aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu,Denizli Belediyesi’nde olmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu ifade etti.

‘’Denizli’nin hem ekonomik, hem sosyal anlamda hem de tarım sektörü bakımından da kendi özünü muhafaza eden bir kent olduğunu ifade eden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü :

Denizli sanayileşme alanında da örnek kentlerimizden biridir. Bölgesel kalkınma ve bölgeler arası gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldırma anlamında çok önemli görev üstlenmiştir. Belediyecilik anlamında da ülkemizin önde giden illerin arasında yer almaktadır. Nihat Zeybekci başkanımızın döneminde başlayıp sizlerle devam eden belediyecilik anlayışı sonuçlarıyla çok net şekilde ortadadır. Hem yeni bir takım yerel yönetim anlayışı hem halkıyla beraber yürütülen yönetim anlayışı, benim kanaatime göre önümüzdeki süreçte de Denizli halkını Denizli kentini rahat ettirecektir. Benim her belediyeyi ziyaretimde hayranlıkla karşı karşıya kaldığım, Türkiye’de Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu belediyecilik anlayışı tüm açıklığıyla görülmektedir. Denizli’de de bunu en güzel şekliyle gördüm. Partimiz, Türkiye’de yerel yönetimlerin nasıl olması gerektiği uzun zamandır büyük bir öğreticilikle göstermektedir. Bu çok önemli kazanım ve paylaşımdır.’’ dedi.

Başkan Zolan’da, ziyarette Denizli Belediyesi’nin çalışmaları hakkında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya bilgi verdi.

Denizli’nin birçok çalışmalarıyla çeşitli ödüller aldığını kaydeden Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘‘Vatandaşlarımızın ihtiyacını gidermek ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın o belediyecilik anlayışını burada yeşertmek adına gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2004’de Nihat Zeybekci başkanımızla başlayan hizmet anlayışını sürdürüyoruz. İnşallah ülkemizi şehrimizi güzel noktalara doğru hep birlikte götüreceğiz.

Denizli’miz iyi noktadadır. En son En Temiz Kent Yarışması’nda 1.’lik ödülü aldık. Denizli’miz alt yapısı, üst yapısı ve diğer çalışmalarıyla örnek konumdadır. Şuan çöpten elektrik üretiyoruz. Türkiye’nin en temiz içmesuyu Denizli’dedir. Alt yapı hatlarını, tamamladık artık dışarıyla temas eden herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını mümkün olmayacak hale getirdik. Yağmurlarda da artık sıkıntı yaşamıyoruz. Yeşil alana bakıldığında ise kişi başına düşen yeşil alan miktarımız 10 m2’dir ve Avrupa ortalamasının üzerindeyiz. Bu çalışmalarımız sonucunda da En Sağlıklı Kent, En Çevreci Kent gibi yarışmalarda da 1.’lik ödülü aldık. İnşallah bundan sonrada sizlerin gayretleriyle başarımızı sürdürmek istiyoruz. ‘’ dedi.

Daha sonra Başkan Osman Zolan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya Çeşm-i Bülbül hediye etti.