Demokratik açıklarımızı da kapatıyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, muhalefet partilerini eleştirerek, “”Herbiri bir araya gelmişler, hepsi HDP’den, KCK’dan ve PKK’dan medet umuyorlar. Onlar barajı aşacak ve AK Parti tek başına iktidar olamayacak. Avucunuzu yalarsınız avucunuzu” dedi.

Soylu, partisinin Beşikdüzü İlçe Meydanı’nda düzenlenen mitingde partililere hitap etti. Soylu, konuşmaya başladığı sırada miting alanındaki AK Parti’lilerin bulunduğu alanın arka kısmına gelen bir grup, bozkurt işareti yaptı.

Soylu bunun üzerine kendisine bozkurt işareti yapanlara seslenerek, “Bana milliyetçilik hareketleri yapanlara söylüyorum, Beşikdüzü’nde kolay delikanlıysan Diyarbakır’da yap Diyarbakır’da. Gönder Devlet Bahçeli’yi oraya. Hadi bakalım. Gelmişler burada mitingi sabote etmeye çalışıyorlar, edepsizler, yazık. Sizin demokrasiye, insanlara saygınız yok. Sizin kimseye saygınız yok. Yazıklar olsun. Edebiniz budur. Ben PKK’ya karşı miting yaptım hadi oradan” diye konuştu.

2014 Mart Mahalli Seçimleri’nde PKK’nın mitingine sabote etmek istediğini belirten Soylu, “2014 Mart Mahalli Seçimleri’nde Tatvan’da idim, Ağrı’da idim, Hakkari’de idim. Orada aynı PKK böyle gelip bizim mitingimizi sabote etmeye çalıştı. Dedimki hadi oradan gidin, hadi oradan. Biz yiğit insanlarız. Bakın 52 gündür söylemedikleri söz kalmadı, yapmadıkları hakaret kalmadı, sesimizi çıkarmadık. Biz buraya kavga etmeye gelmedik. Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik, hizmetkar” dedi.

Soylu, 13 yıldır AK Parti’nin Türkiye’de büyük adımlar attığını belirterek, şöyle devam etti:

“Milliyetçilik nedir biliyor musunuz? Milliyetçilik 23,5 milyar borcu ödeyip ardından da IMF’ye size 5 milyar dolar da borç verelim demektir. Milliyetçilik Karadeniz Sahil Yolu’nu yarım bırakmak değil, onu yapıp ondan sonra birde 18 bin kilometre yol yapmak demektir. Milliyetçilik bu ülkede 45 milyar dolar Halk Bankası’ndan, Ziraat Bankası’ndan insanımın emeğini hortumculara vermek değildir, milliyetçilik 130 milyar dolar Merkez Bankası’nda döviz rezervi ortaya koymaktır, hastaneler yapmaktır. Biz onların dönemini biliyoruz ambulansa mazot bulamıyorlardı, milliyetçilik ne demektir biliyor musunuz parası olsun olmasın ambulans helikopteri, ambulans uçağı milletin emrine vermek demektir, 278 baraj yapmaktır, 26 havalimanı 55 havalimanına çıkarmak demektir. Bizim milliyetçiliğimiz Yüksekovada havalimanı yapıp orada ayyıldızlı bağyrağı dalgalandırmaktır, ecdadımızın mirasına sahip çıkmaktır, Orhun kitabelerine 48 kilometre yol yapmaktır, Bosna’da Kosova’ta atalarımızın mirasına köprüsüne, yoluna, camisini sahip çıkmaktır. Bizim milliyetçiliğimiz yıllarca bir arada yaşadığımız Filistin’e, Suriyeye’ye, Myanmar’a, Somali’ye sahip çıkmaktır. Biz, öyle bir tatlı su milliyetçisi, kuru laf milliyetçisi değiliz. adam gibi milliyetçiyiz”

AK Parti’nin IMF’ye olan borcunu, bankalardan hortumlanan paraları ödediğini, faize giden paraları faiz lobisinin cebinden alıp millete verdiklerini anlatan Soylu, “Milliyetçilik aynı zamanda maneviyatçılık. Milliyetçi aynı zamanda manevi değerlerine sahiptir. Sorun onlara 15 yaşına kadar çocuklarımızı Kuran Kursları’na göndermediler. Devet Bahçeli tek bir laf etti mi?. 28 Şubat’a teslim oldular. Bugün Allah’a şükürler olsun demokratik açıklarımızı da kapatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Soylu, milletin 9 seçimdir oyunu heba etmediğini ve AK Parti’ye destek olduğunu ifade ederek, AK Parti’nin yaptığı icraatların diğer partililerce kıskanıldığını söyledi.

Kıskananların çatlayacağını patlayacağını ancak ne söylenirse söylensin Türkiye’nin en büyük 10 ülkesinden birisi olacağını ifade eden Soylu, “Ne yaparlarsa yapsınlar 7 haziran akşamı millet onlara demokrasinin şamarını atacak” dedi.

“Biz Karadeniz’in, bu memleketin yiğit evlatlarıyız, öyle korkmayız, ürkmeyiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kendilerinin Adnan Menderes’in idamından korkmadığını ve demokrasiye sahip çıktıklarını belirten Soylu, “Birileri Beşikdüzü’nde hararetlenmiş. AK Partili Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçı sende bu yerel seçimi kazanmasaydın, bedavadan, hediyeden onlara bir seçim verseydin. Sandık sandık. Şiddet değil, sabotaj değil. Burada demokrasi var milli irade var hakkaniyet var” diye konuştu.

Soylu, muhalefet partilerini eleştirerek, “Herbiri bir araya gelmişler Hepsi HDP’den, KCK’dan ve PKK’dan medet umuyorlar. Onlar barajı aşacak ve AK Parti tek başına iktidar olamayacak. Avucunuzu yalarsınız avucunuzu. Görüyormusunuz hiç birbirlerine laf söylüyorlar mı söylemiyorlar. Neymiş Selahattin Demirtaş oradan bana laf çakacakmış. Ey Demirtaş biz kimiz biliyor musun. Biz Karadeniz’in, bu memleketin yiğit evlatlarıyız, öyle korkmayız, ürkmeyiz. Ne diyor ‘ben sizin Diyaneti’nizi kapatırım”. Ben de diyorum ki sen benim Diyanet’imi kapatamazsın da biz sizin Kandil’inizi söndürürüz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise SSK’yı batırdığını, iktidara gelmesi halinde ülkeyi de batıracağını söyleyen Soylu, milletten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sahip çıkmasını istedi.

Soylu ise miting sonrası partililere karanfil dağıttıktan sonra AK Parti Trabzon milletvekili adayları ile kürsüde horon oynadı. Soylu daha sonra parti otobüsünden halkı selamlayıp ilçeden ayrıldı.