Demokrasinin bayramı seçim sandığıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hiçbir şey Türkiye’de tesadüf değildir. 11 yıldır Türkiye’de büyük bir mücadele gerçekleşiyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hiçbir şey Türkiye’de tesadüf değildir. 11 yıldır Türkiye’de büyük bir mücadele gerçekleşiyor. Ben bunun son bir yılında varım ama büyük bir gayret, büyük bir emek, büyük bir mücadele ortaya konulmaktadır” dedi.

Soylu, AK Parti Lapseki İlçe Başkanlığı tarafından Çarşı Meydanı’ndaki Tarihi Çınar altında düzenlenen bayramlaşma programında vatandaşlar ve partililerle bir araya geldi. 1950 ve 1960 yılları arasında Türkiye’de 21 baraj yapıldığını belirten Soylu, 2002 ve 2013 yılları arasında ise 232 baraj inşa edildiğini söyledi.

Bunun bir tesadüf olmadığını belirten Soylu, “Atatürk Barajı’nın temelinin atıldığı ve tamamladığı zaman rahmetli Turgut Özal’ın hangi duygularla karşı karşıya kaldığını hepimiz biliyoruz” diye konuştu.

Demokratikleşme paketinin “milletle devletin muhabbetinin bir parçası” olduğunu ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

“Hiçbir şey Türkiye’de tesadüf değildir. 11 yıldır Türkiye’de büyük bir mücadele gerçekleşiyor. Ben bunun son bir yılında varım ama büyük bir gayret, büyük bir emek, büyük bir mücadele ortaya konulmaktadır. Bu toprakların belki de son yıllarda yaşadığı en derin sıkıntılarından bir tanesi milletle devlet arasındaki bu kamplaşmadır, bu kutuplaşmadır. Yaklaşık 11 yıldan beri Türkiye’de hangi ihtilaf varsa, hepsiyle birebir yüzleşmeyi, birebir ortadan kaldırmak için, ortak bir dile dönüştürmeye çalışan bir anlayışı sergilemeye çalışmaktadır. 11 yıldan beri Türkiye’de demokrasi derinleşmektedir. 11 yıldan beri Türkiye demokrasisi gelişmektedir. Türkiye demokrasisi geliştikçe, ekonomisi de gelişmektedir, gelişecektir de inşallah.”

Soylu, demokrasinin bayramının seçim sandığı olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“İşte onu yeniden tazelendirecek, yeniden güçlendirecek, eğer doğru yapıyorsak hadi bakalım yolunuz açık olsun diyecek sizlersiniz. Ve bu gücü biz yerel seçimlerde sizlerden istiyoruz.  Bu seçim ‘yol ver geçeyim’ seçimi değil, yani ben olacağım arkadaşımı iteyim ondan sonra ben muhakkak olmak zorundayım olduğum bir seçim değil bu seçim. Bu seçim herkesin birbirine yol vereceği kim olursa olsun arkasında tek saf durabileceğimiz bir seçimdir. Bu seçimi bir belediye seçimi olarak ne olursunuz görmeyin kol kola gideceğimiz, birlikte olacağımız bir yerel seçim geçirin.”