Daha güçlü bir Türkiye olsun istiyoruz

AK Parti Genel Başkan YardımcısıSüleyman Soylu, “İyi ki AK Parti’deyim. Eğer bu kavganın ve mücadelenin dışında kalsaydım, siyaset yapmasaydım, Allah şahittir ki anamın emzirdiği süt bana helal olmazdı” dedi.

Soylu, Beşikdüzü Belediyesinin araç parkı açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zenginleşmesini istemeyenlerin sürekli konuşarak “istemezük” dediklerini belirtti.

Bu kişilerin, Türkiye’nin gelişmesi, demokratikleşmesi ve özgürleşmesine karşı olduklarını ifade eden Soylu, “Onlar bugüne kadar oligarşik sermayeye bir tek söz söyleyemediler ama kuru milliyetçilik, laf milliyetçiliği üzerinden ülkemin bir şekilde gerginleşmesine sebep oldu. Madem o kadar milliyetçisiniz, hadi bakalım Diyarbakır’da, Hakkari’de, Van’da ya da Ağrı’da siyaset yapın” diye konuştu.

Soylu, kendisinin yıllardır o bölgeyi bildiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Burada ben ne söylüyorsam, Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da ne söylüyorsa, Ahmet Davutoğlu Rize’de ve Artvin’de ne söylüyorsa, Diyarbakır meydanında da aynısını söyledi. Bizim milliyetçiliğimiz, kuru laf milliyetçiliği değildir. Biz bu ülkenin topraklarını, medeniyetini, bu toprakların bütün değerlerini seviyoruz. 78 milyon insanın bir olduğu, birlik olduğu, beraber olduğu güçlü bir Türkiye’yi, zengin ve özgür bir Türkiye’yi istiyoruz. 785 bin kilometrekarede ay yıldızlı bayrak onuruyla ve şerefiyle dalgalanıyor.”

-“Anamın emzirdiği süt bana helal olmazdı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, 2,5 yıldır AK Parti’de bulunduğuna işaret ederek, “İyi ki AK Parti’deyim. İyi ki Gezi olaylarında elini ovuşturup da ‘Türkiye kaosa ve istikrarsızlığa girsin, faizi yükselsin ve faiz lobileri Türkiye’nin kanını sömürsün’ diyenleri siyasetin dışında kalıp da izlemedim. İyi ki Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte oldum” dedi.

Soylu, 6-7 Ekim olayları öncesinde, 3-4 ve 5 Ekim’de, Güneydoğu’nun her noktasına giderek, tehdit edilen teşkilatlarına, “Siz yalnız değilsiniz, çaresiz değilsiniz, hiç merak etmeyin, devletin ve milletin gücü de sizinle beraber” dediğini anlattı.

-“Haddini ve hududunu bil”

Seçim çalışmaları kapsamında, zaman zaman il ve ilçe başkanlarıyla görüştüğünü dile getiren Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“HDP ve o Selahattin Demirtaş’ın adamları, bizim teşkilatlarımızı tehdit ediyorlar. Eğer şımarıklığın biraz daha devam ederse orayı kafana yıkarız senin. Haddini ve hududunu bil. İnsanların kendi özgür iradesiyle oylarını kullanabileceği bir ortamdan vazgeçme. Biz Türkiye’de herkesin öz anlayışını sandığa yansıtmasını bugüne kadar sağlayabilen bir ülkeyiz. Buna herhangi bir engel gelmesine, hiçbirimiz tahammül edemeyiz. İyi ki AK Parti’deyim. Eğer bu kavganın ve mücadelenin dışında kalsaydım, siyaset yapmasaydım Allah şahittir ki anamın emzirdiği süt bana helal olmazdı.”