Cumhurbaşkanlığını Erdoğan hak ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Herkes duysun bu ülkede milyarlarca defa Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığını hak ediyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Türkiye’de kim cumhurbaşkanlığını hak ediyorsa, bir defada söylüyorum, bin defada, on bin defada, milyon defada, milyar defada, trilyon defada söylüyorum ve haykırıyorum ki sesimi sema, herkes duysun bu ülkede milyarlarca defa Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığını hak ediyor” dedi.

Bartın’ın Ulus ilçesine belediye tarafından verilen iftara katılan Soylu, burada yaptığı konuşmada, eski Türkiye’nin olumsuzluklarından ve 12 yılda Türkiye’de atılan olumlu adımlardan söz etti.

Güçlü ve zengin Türkiye istediklerini belirten Soylu, “Dün ‘siz yapamazsınız’ diye bizi aşağılayanlara bugün Marmaray’ı yapınca, 3. havalimanının temelini atınca, 3. köprüyü ve modern ipek yolunu, Asya’yı Avrupa’yı birbirine bağlatacak tren yolu ile birlikte büyük bir inşaayı gerçekleştirirken ve yine bugün biz, bir taraftan Kanal İstanbul’u, diğer taraftan nükleer santralleri, barajları, limanları hemen hemen her şeyi yaparken bir tek şeyi ifade etmeye çalıştık” diye konuştu.

“Dün bizi küçümsediniz ve aşağıladınız. Artık özgüvenimiz yerine geldi. 300-350 yıldır ulaşmak istediğiniz hayallere ulaşabiliyoruz” diyen bir anlayışı bugün Türkiye ile buluşturan bir liderin olduğunu ifade eden Soylu, “Türkiye’de kim cumhurbaşkanlığını, bir defada söylüyorum, bin defada, on bin defada, milyon defada, milyar defada, trilyon defada söylüyorum ve haykırıyorum ki sesimi sema, herkes duysun bu ülkede milyarlarca defa Recep Tayyip Erdoğan hak ediyor, hak ediyor, hak ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“10 Ağustos bir dönüşüm, değişim tarihidir. 10 Ağustos yeniden bu aziz milletin, bu aziz toprakların, o 1699’da ki Karlofça’dan sonra yeniden büyüme hayalleri ve hedefleriyle buluştuğu tarihin adıdır. Yeniden dünyanın her yerinde ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalanacağı ve yeni kapıların açıladığı bu tarihin adıdır. Milletin, devletin tepesine oturduğu tarihin adıdır.”

“Göreceksiniz ki yıllar sonra, 10 yıllar sonra, 100 yıllar sonra 10 Ağustos bu toprakların en önemli tarihlerinden birisi haline gelecek” diyen Soylu, “Biz, şahitlik ediyoruz. Bugün tarihin yapıcıları içerisinde yer alıyoruz. Onun için 10 Ağustos’ta hem sandığa gitmenizi hemd e 12 yıldır çekinmeden, korkmadan, bütün dünyada neredeyse herkesin geri adım attığı, her meselede, insanlık adına vicdanı tayin eden Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemenizi istiyoruz” ifadesini kullandı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları

Daha sonra Abdipaşa Beldesi’ne geçen soylu, kent meydanında halka hitap etti.

Ortadoğu’da yaşananları aktaran Soylu, “Bu mübarek günde kardeşlerimiz için dualar ettik. Kardeşlik, insanlık, birlik, beraberlik ve güzellikler için. Bugün dünyanın birçok yerinde huzursuzluk var, Gazze’de insanlar öldürülüyor. Dünya buna seyirci kalıyor. Bırakın seyirci kalmayı bu vahşi katliama, vahşi anlayışa ortak olmaktadırlar. Buradan çıkarttığımız sonuç bizim daha güçlü olmamız” dedi.