Çaykara ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Doğu Karadeniz’e gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği Uzungöl’ü gezdi vatandaşların sorunlarını dinledi.

Soylu, beraberindeki AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ile Trabzon’un Çaykara ilçesine gelerek Çaykara Belediye Başkanı Hanifi Tok’a makamında ziyarette bulundu.

Burada ilçenin ve ilçedeki turizim merkezi Uzungöl’ün sorunları hakkında Tok’tan bilgi alan Soylu, ardından Doğu Karadeniz’e gelen turistlerin yörede en fazla ziyaret ettiği turistik mekan olan Uzungöl’e geçti.

Soylu, burada da Çaykara Belediyesi’nce Uzungöl çevresine yapılan park ve yürüyüş yolları ile işadamı Dursun Ali İnan’ın kendi imkanları ile oluşturduğu ve geçmişte yörede kullanılan ürün ve aletlerin yer aldığı sergiyi gezdi.

Vatandaşlar ve esnaf ziyaretinde de bulunan Soylu, bu kişilerden ilçesin sorunları hakkında bilgi aldı. Soylu, ilçeye gelen turistler ile de sohbet edip Trabzon’a gelmelerinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Soylu, vatandaşlar ile sohbetinde Uzungöl’ün en önemli sorununun kaçak yapılaşma olduğuna işaret ederek, yörede kaçak yapılaşmanın biran önce durdurulması gerektiğini söyledi.

Soylu, ziyaretin ardından Uzungöl’deki bir restoranda vatandaşlar ile iftar yaptı.