Büyükçekmece’de Öğretmenler Günü Coşkusu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Büyükçekmece ilçe teşkilatının düzenlediği Öğretmenler Günü yemeğine katıldı. Eser Otel’de gerçekleşen 24 Kasım Öğretmenler Günü yemeğine ilçede görev yapan öğretmenler ve partililer katıldı.

Ak Parti Büyükçekmece ilçe başkanlığı öğretmenler günü dolayısıyla Eser Otel’de öğretmenler ile bir araya geldi. Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen yemekli programa 1400 öğretmen katılım sağladı. Ak Parti Büyükçekmece ilçe Başkanı Av.Celal Babayiğit’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Büyükçekmece Kaymakamı İbrahim Yurdakul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı, Ak Parti Silivri ilçe Başkanı Metin Karakaş, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:             “Türkiye’mizin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlerimize aittir. Edirne’den Kars’a kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır.Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.

Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Hükümet olarak, eğitime çok özel bir önem atfettik; bu alanda Cumhuriyet tarihimizin en köklü, en kapsamlı, en farklı yatırımlarını gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde, imkânlarımız nispetinde, öğretmenlerimizin hayat standartlarını daha da yükseltecek, öğretmenlik mesleğinin itibarını daha da arttıracağız. İnanıyorum ki, Türkiye, gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerimizin yüksek katkıları sayesinde, öğretmenlerimizin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır. Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.”

Gece, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Orkestrası ve sanatçıların verdiği konserle sona erdi.