Büyük hedeflere koşacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 11 Ağustos Pazartesi’nin Türkiye için bambaşka bir gün olacağına değinerek, “O gün güneş bu ülke için yeniden doğacak. Büyük bir yolculuğun ilk günü olacak. Hep birlikte büyük hedeflere koşacağız” dedi.

AK Parti Tire İlçe Başkanlığınca düzenlenen toplantıda konuşan Soylu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi halinde herkesin cumhurbaşkanı olacağını söyledi.

Türk milletinin iradesine sahip çıkan her ilçeye, her köye minnettar olduğunu belirten soylu, 10 Ağustos’a işaret ederek, şöyle konuştu:

“Büyük güne 2 gün kaldı. Yeni Türkiye’ye, milletin iktidarına, milletin adamının devletin en tepesinde olmasına iki gün kaldı. Entrikaların bitmesine iki gün kaldı. Büyük hedeflere ulaşmaya, sağıyla soluyla bu ülkenin milliyetçisi, laiki, başörtülüsü başörtüsüzüyle birlik ve beraberlik içinde olmaya iki gün kaldı.”

Soylu, 11 Ağustos Pazartesi’nin Türkiye için bambaşka bir gün olacağına değinerek, “O gün güneş bu ülke için yeniden doğacak. Büyük bir yolculuğun ilk günü olacak. Hep birlikte büyük hedeflere koşacağız. Eğitimden, sağlıktan, sosyal devlet anlayışında bütün vatandaşların eşit hizmet aldığı bir ülkede olacağız. Pazartesiden sonra etnik köken, din ve siyasal düşünce ayrımlarının olmadığı yeni bir Türkiye’de olacağız” ifadesini kullandı.