Büyük Hedefe On Kala …

2013, yeni umutlarla ve yeni heyecanlarla kapımıza geldi. Bu aslında bizim için yeni bir “on yıl”ın başlangıcıdır. On yıllar önemlidir. Tarihe dönük okumalar ve geleceğe yönelik planlamalar hep 10 yıllık zaman dilimleri üzerinden yapılır.

 

İşte Türkiye 2013’le birlikte 2023’e uzanan yeni bir on yıllık dilime giriyor. Türkiye’yi en büyük 10 ekonomiden biri yapacağımız, geçmişin travmalarını tamir edeceğimiz, demokrasimizi derinleştireceğimiz ve topraklarımıza kalıcı barışı getireceğimiz yeni bir on yıla girmenin heyecanını yaşıyoruz.

AK Parti iktidarı ile Türkiye, her geçen yılla birlikte daha demokrat, daha zengin ve daha güçlü bir hale geliyor. 2013’te de hedeflerimize ulaşmak adına milletimizin desteğiyle daha fazla çalışacak ve daha fazla yorulacağız. Milletimizin meselelerine yeni çözümler üretecek ve kalkınma yolunda daha büyük hamleler yapacağız.

Bu itibarla 2013 yılının insanlarımıza huzur, barış ve kardeşlik getirmesini; ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, aziz milletimizin yeni yılını en içten duygularla kutluyorum.