Büyük bir kahramanlık mücadelesini gerçekleştiriyorsunuz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu memlekette bu milletin borusu öter. Bu memlekette başkasının borusunu öttürmeyin ve ötemez. Bu milletin dediği olur.” dedi.

Soylu, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile birlikte Mardin İl Jandarma Komutanlığı ve Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.

İl Özel Harekat Şube Müdürlüğünde açıklama yapan Bakan Soylu, cenab-ı Allah’ın bu coğrafyaya bütün zenginliklerini verdiğini, bu coğrafyayı birilerinin bizim olmasın diye sadece bugün değil dün de ondan önceki günler de aynısını ortaya koyarak ellerinden almaya ve burayı heder etmeye çalıştıklarını söyledi.

“Sadece adınız, sanınız, soyadınız, renginizi bilmeden anneniz olmayan, babanız olmayan, eşiniz olmayan, çocuğunuz olmayan, akrabanız olmayan milyonlarca insan size dua ediyor.” diyen Soylu, “Allah onları muhafaza etti. Allah onları başarılı kıldı. Size ettiği duanın inancımızı ve değerlerimizi yarına taşıyacağına inanıyor. Ay yıldızlı bayrağımızı yarına taşıyacağına inanıyor. Bu milletin kardeşliğini yarına taşıyacağına inanıyor.” şeklinde konuştu.

Hep aralarına bir hat, bir fay çıkarmaya çalıştıklarına dikkati çeken Soylu, ipleri dışarıda bir takım ucuz adamları kullanarak bu memleketin huzurunu, sükununu, birlik ve beraberliğini ortadan kaldırmaya çalıştıklarını kaydetti.

Soylu, şöyle konuştu:
“Bunun adı bir gün FETÖ’dür, bunun adı bir gün PKK oluyor, bunun adı bir gün DAEŞ oluyor. Ama sizin gibi kahramanlar, bu ülkeyi yönetenler ve bu ülkenin feraset sahibi aziz milleti her türlü planla karşı karşıya. Ha biz Allah’a sığınanlar bir tek şeyi söylüyoruz, onların bir hesabı, bir planı varsa en büyük plan Allah’ın planıdır.

Bilmenizi istiyorum büyük bir kahramanlık mücadelesini gerçekleştiriyorsunuz. Hele son aylarda, son zamanlarda burada gözünüzü budaktan sakınmadan ortaya koyduğunuz mücadele.”

Bakan Soylu, kurulan tuzaklara el birliği ile karşı çıkacaklarını ve bunları ortadan kaldıracaklarını vurguladı.

Dualarının güvenlik güçlerini her gördüklerinde Allah’ın onları muhafaza etmesi üzerine olduğunu aktaran Soylu, şunları söyledi:
“Kendinize dikkat edin. Ama bunu ifade etmek istiyorum, bu memlekette bu milletin borusu öter. Bu memlekette başkasının borusunu öttürmeyin ve ötemez. Bu milletin dediği olur. Başkasının planlarının ortaya koyduğu olmaz. Onun için bu terör örgütü ile mücadelemiz bilmenizi isterim ki sonuna kadar devam edecektir. Onlar kaybedecek, bu millet ve bu milletin evlatları olan sizler ve bizler kazanacağız. Buna inanıyoruz. Sizin ve bizim çocuklarımız bu topraklarda daha hür bir şekilde yaşayacaklar.”

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını ileterek, “Jandarmasıyla, özel harekatıyla, korucusuyla, polisiyle üzerine giydiği üniforma ve kendi üzerine verilen emaneti hem de bu milletin selameti için taşıyan herkese minnetlerimizi, şükranlarımızı ifade ediyoruz.” diye konuştu.