Büyük bir gayet gösteriyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Seçimde ne söz vermişsek bilin ki bunu yerine getirmek için büyük gayret göstereceğiz. Trabzon’un tüm meselelerini elektrik sorunundan Akyazı’ya, Uzungöl’e, turizm meselelerine kadar hepsini takibini gerek ben gerekse milletvekili arkadaşlarım büyük bir titizlikle ortaya koymaktadır” dedi.

Soylu, Yomra İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’de Trabzon’un büyükşehirler içerisinde oyunu en iyi şekilde muhafaza ettiğini söyledi.

Trabzon’un, Bayburt, Karaman ve Konya’dan sonra 4’üncü il olduğunu ifade eden Soylu, ”Yomra’da seçim döneminde dolu dolu programlar yaptık. AK Parti Yomra’dan kuvvetlenerek çıkmıştır” ifadelerini kullandı. Soylu, seçim döneminde Trabzon’a verdikleri sözleri yarine getirmek için büyük bir gayret gösterdiklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Biz seçim döneminde ne söz vermişsek, 24 saatimizin tamamını Trabzon için çalışıyoruz. Son iki ayda tüm arkadaşlarınızla koordinasyonlu çalışma ortaya koyduk. İlçelerde esnafımızı dinliyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarımızı dinliyoruz ve Trabzon’a hangi hizmetleri yapabileceğimizin alt yapısını hazırlamaya çalışıyoruz.

”Trabzon’un ne meselesi varsa bunu çözmek görevimiz”

Trabzon’un sorunlarını çok iyi bildiklerini dile getiren Soylu, ”Trabzon’da iki aya yakındır büyük bir hizmeti ortaya koyma çalışıyoruz. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere Trabzon’da çeşitli programlar yapıyoruz. Seçimde ne söz vermişsek bilin ki bunu yerine getirmek için büyük gayret göstereceğiz. Trabzon’un tüm meselelerini elektrik sorunundan Akyazı’ya, Uzungöl’e, turizm meselelerine kadar hepsinin takibini gerek ben gerekse milletvekili arkadaşlarım büyük bir titizlikle ortaya koymaktadır” diye konuştu. Soylu, Trabzon için ortaya konulan ana projelerin takibi için büyük bir gayret sarf ettiklerine dikkati çekerek, ”Bu hafta içerisinde kıymetli Cumhurbaşkanımız ile bir araya gelmek için gelen muhtarlarımızı ağırladık. Trabzon’un ne meselesi varsa bunu çözmek görevimiz. Tüm mesaimizi Trabzon’un sorunlarını nasıl çözeriz, buranın yol meselesi var, bunu nasıl çözebiliriz gayreti içerisindeyiz” dedi. Kentin sorunlarını büyükşehir ve ilçe belediyelerinin kaynaklarıyla çözmeye çalıştıklarını da anlatarak, ”Elektrik sorununu Aksa yöneticileriyle bir araya gelerek toplantı yaptık ve sorunların çözümünü masaya yatırdık. Trabzon’un ne sorunu, ne meselesi varsa bunları çözmek için tüm mesaimizi harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

Soylu, daha sonra ise Değirmendere Büyük Sanayi Sitesi Derneği’ni ziyaret etti.