Bunların işi gücü iftira atmaktır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Trabzon’da, Araklı’da milliyetçilik yapmak kolay. Arkadaş, sen burada bana milliyetçilik yapacağına git Diyarbakır’da yap o işareti de delikanlılığını göreyim senin. Hadi Diyarbakır’da eline bir ay yıldızlı bayrak al da bir miting yap Devlet Bahçeli” dedi.

Soylu, partisinin Araklı ilçe merkezindeki Taksi Durağı Meydanı’nda düzenlediği mitingde, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında başörtülü kadınların sokağa çıkamadığını, insanların üzerine araba sürüldüğünü ifade ederek, ülkenin başka bir noktaya taşınmak istendiğini söyledi.

Bu olayları çıkaranların niyetinin kötü olduğunu belirten Soylu, “Bunlar, ülkenin yönetilemez hale getirilmesini istiyor, bunlar, milletin hükümdar olmasını, hakim olmasını, egemenliğin kayıtsız, şartsız millette olmasını istemiyorlar. Medeniyet değerlerimizle yaşamamızı istemiyorlar. Bunlar bize kendilerine ait bir tarz biçmişler, orada yaşayın diyorlar. Biz de itiraz ediyoruz inancımızla, geleneğimizle, göreneğimizle, kültürümüzle, horonumuzla, kemençemizle her şeyimizle beraber yaşayacağız diyoruz bütün bunlara” diye konuştu.

AK Parti iktidarı döneminde ülkenin birçok açığının kapandığını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de çok oluyoruz, bize biraz fırsat verince biz de çok oluyoruz, Sen git Ovit Tüneli’ni yap, Zigana Tüneli’ni yap şimdi onun projesini yapıyoruz. Hiç adamlarının aklına gelir miydi, Türkiye ayaklarının üzerinde durur da denizin üzerine havalimanı yapar. Eskiden filmlerde görürdük, şimdi Ordu’da, Giresun’da denizin üzerinde havalimanı var. Trabzon’da da 3 bin metrelik pisti olan yeni bir havalimanı yapacağız. Artı bir şey var denizin altına da Marmaray. Siz bu CHP’nin hiçbir şey yaptığını gördünüz mü? Bunların tek bir çakılı taşı var mı. Bunlar ne yaparlar, iftira atarlar. Rahmetli Menderes’e, rahmetli Özal’a, rahmetli Erbakan’a attılar. Bunların işi gücü iftira atmaktır.”

“Bu millet inat ediyor Tayyip Erdoğan’ı size vermeyecek”

Soylu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın, İstanbul sermayesinin sözcülüğünü yaptığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı idamla tehdit ettiğini söyleyerek, “Ey Aydın Doğan duy, Menderes’i elimizden aldınız, rahmetli Özal’ı aldınız ama bu millet inat ediyor Tayyip Erdoğan’ı size vermeyecek” dedi.

AK Parti iktidarında yapılan yatırımları anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Bazen MHP binalarının önünden geçerken bana işaret yapıyorlar, kendi işaretleri var ya. Ey arkadaşlar, Trabzon’da Araklı’da milliyetçilik yapmak kolay. Arkadaş, sen burada bana milliyetçilik yapacağına git Diyarbakır’da yap o işareti de delikanlılığını göreyim senin. Hadi Diyarbakır’da eline bir ayyıldızlı bayrak al da bir miting yap Devlet Bahçeli. Sana söylüyorum git bakalım Batman’da, Şırnak’ta, Hakkari’de, Van’da, Ağrı’da yap. İzmir’de, Antalya’da, Konya’da yapmak kolay. Bizim milliyetçiliğimiz nedir biliyor musunuz? Bizim milliyetçiliğimiz üretim, medeniyetimizin mirasına sahip çıkma milliyetçiliğidir, Altay tankıdır, Cirit füzesidir, Atak helikopteridir, 18 bin kilometre bölünmüş yol yapmaktır, Türkiye Cumhuriyeti’nin Merkez Bankasını boşaltanlara karşı 130 milyar dolar Merkez Bankamızda döviz rezervi bırakmaktır. Bizim milliyetçiliğimiz kuru laf milliyetçiliği değil bizim milliyetçiliğimiz Hakkari’nin Yüksekova’sında havalimanı yapıp orada ayyıldızlı bayrağı dalgalandırmaktır.”

AK Parti’nin Güneydoğu’dan çekilmesi halinde CHP ve MHP’nin bu bölgede varlık gösteremeyeceğini ifade eden Soylu, AK Parti’nin ülkenin tek bir çakıl taşını kimseye vermeyeceğini dile getirdi.

Soylu, iktidarları döneminde ülkenin kalkındığını, geliştiğini, altyapı, özgüven, ekonomi ve demokrasi açıklarını kapattığını belirterek, istikrarın sürmesi için önümüzdeki genel seçimlerde seçmenlerin AK Parti’ye destek olmasını istedi.