Bunlar köksüz bir millet istiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Ey HDP’liler, bu ülkeyi tehdit etmeye çalışanlar size buradan bir şey söylüyorum. Kadife eldivenimiz varsa demir yumruğumuz da var. Bu milleti tehdit etmeyin” dedi.

Soylu, Sürmene ilçesinde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 28 Şubat sürecine değinerek, “Bunların zihniyeti milleti geleneklerinden, örfünden, adetlerinden uzaklaştırmak. Bunlar köksüz bir millet istiyorlar. Medeniyetine bağlı olmayan insanlar istiyorlar. İnsanlarımızı istedikleri gibi yönetmek istiyorlar. Ama artık bunları milletimizi anlıyor” ifadelerini kullandı.

Dün Beşikdüzü ilçesinde düzenlenen mitinge katıldığını anımsatan Soylu, şöyle devam etti:

“Bana burada milliyetçilik yapıyorlar. Geldiler mitingi basmaya çalışıyorlar ve oradan el hareketleri yapıyorlar. Onlara dedim ki o hareketleri bana burada yapmak kolay. Delikanlıysan Diyarbakır’da yap da göreyim. Delikanlıysanız Bahçeli’yi Diyarbakır’a gönder miting yap da göreyim. Tayyip Erdoğan’da, Ahmet Davutoğlu’da Türkiyemizin birliği ve beraberliği için al bayraklarla orada. Biz kuru laf, kuru söz milliyetçisi değiliz. Onlar işaret milliyetçisi. Onların boyunu ve endamını iktidara geldiklerinde gördük. Türkiye’de Menderes’in idamına rağmen Özal’a ve Erbakan’a yapılanlara rağmen biz ülkemizin sahibiyiz diyor insanlar bu meydanda. Hiç sesleri çıkıyor mu HDP’ye, Selahattin Demirtaş’a. Varsa yoksa Tayyip Erdoğan. ABD’de, İngiltere’de, Pensilvanya’da ‘ben milliyetçiyim’ diyen Devlet Bahçeli’de Tayyip Erdoğan ile uğraşıyor. Ben buradan Selahattin Demirtaş’a vuruyorum sesi MHP’den geliyor.”

Son 13 yılda ülkenin alt yapısını sağlam tuttuklarına işaret eden Soylu, 2015 ve 2019 yıllarının emeklilerin, asgari ücretlilerin ve esnafın yılı olacağını, insanları hiçbir zaman aldatmadıklarını ve popülist politika yapmadıklarını vurguladı

Soylu, Selahattin Demirtaş’ın sürekli kendisine laf yetiştirdiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“İnsanları korkutuyorlar. HDP barajı geçmezse olay çıkarmış yok ya. Ey HDP’liler, bu ülkeyi tehdit etmeye çalışanlar size buradan bir şey söylüyorum. Kadife eldivenimiz varsa demir yumruğumuz da var. Bu milleti tehdit etmeyin. Bu milleti tehdit etme Selahattin Demirtaş. Öyle sana tehdit için fırsat vermeyiz. Çocukları, muhtarları, insanları tehdit edecekler ondan sonrada demokrasi diyecekler. Biz size demokrasiyi istismar ettirmeyiz.”

Soylu, hep birlikte Türkiye’yi kucaklayacaklarını, aziz ve büyük milletin ülkeyi koalisyonlara teslim etmeyeceğini sözlerine ekledi.