Bugün özerklikten bahsedin de boyunuzun ölçüsünü alın

İçişleri Bakanı Soylu, “Güvenlik güçleri her yerde mücadele içerisinde, sadece 780 bin kilometrekarenin içerisinde değil bu ülkeye tehdit içeren her noktada.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde düzenlenen mitinginde, halk oylamasında sadece 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylanmayacağını, milletin, Türkiye’yi terbiye etmek isteyenlere gereken cevabı vereceğini söyledi.

Türkiye’nin artık “15 Temmuz olur mu, 28 Şubat olur mu, başbakan asılır mı, ekonomik kriz olur mu” diye arkasına dönüp bakmak istemediğini aktaran Soylu, ülkenin 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemek istediğini belirtti.

“Bu ülkenin insanlarının gücünü azaltmaya çalışanları tarihe gömmezsek namerdiz”

7 Haziran’dan sonra “özerklik ilan edeceğiz” söylemlerinde bulunanlara seslenen Soylu, “Şu kadar yüreğinizde cesaretiniz varsa hadi bugün özerklikten bahsedin de alalım boyunuzun posunuzun ölçüsünü. Ülkemizi bölmeye çalışanlara, insanımıza acı vermeye çalışanlara, ciğerparelerimizi şehit edenlere, bu ülkenin insanlarının gücünü azaltmaya çalışanları tarihe gömmezsek namerdiz.” şeklinde konuştu.

“Yılanın başı neredeyse ezeceğiz”

Süleyman Soylu, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini dile getirdi.

Şırnak Uludere’de bugün 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini hatırlatan Soylu, “Güvenlik güçleri her yerde mücadele içerisinde, sadece 780 bin kilometrekarenin içerisinde değil bu ülkeye tehdit içeren her noktada. Bütün sistemimizi bu konudaki politikamızı değiştirdik, yılanın başı neredeyse ezeceğiz.” ifadelerini kullandı.