Bu Üçlü Uyumlu Olduğunda Dünyada Barış Var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Şehir, medeniyet, insanlık üçlüsü uyumlu olduğu zaman dünyada barış, kardeşlik, huzur ve ilerleme var” dedi.

Soylu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen, “Sektörel Dönüşümler ve Bursa 2023 Kent Vizyonu” tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Bursa, kendi ruhunu, o kurucu anlayışının kendisine getirmiş olduğu iddiasıyla beraber, 21. yüzyılda da şehir ruhunu taşımaktadır” ifadelerine yer verdi.

“Şehir, medeniyet, insanlık üçlüsü uyumlu olduğu zaman dünyada barış, kardeşlik, huzur ve ilerleme var” diyen Soylu, “Bu üçlüde uzlaşmazlık varsa, orada kavga var. Orada huzursuzluk var. Orada tarihe ve medeniyete ihanet var” diye konuştu.

Bir yıldır sürdürülen ve 7 ihtisas komisyonunun raporuyla oluşan, “Sektörel Dönüşümler ve Bursa 2023 Kent Vizyonu” toplantısında, AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın çalışmaları anlatıldı. AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’ın, “Bursa 2023 Kent Vizyonu”‘ konulu sunumunun ardından, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Parlak da bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda semavi dinlere mensup kişilerden oluşan, Türkçe, Arapça, İbranice, Ermenice, Kürtçe şarkı ve ilahilerle barış ve hoşgörü kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlayan Antakya Medeniyetler Korosu da konser verdi.

Daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, AK Parti Bursa Milletvekilleri Önder Matlı, Mustafa Öztürk, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, koro ile “Bir başkadır benim memleketim” adlı şarkıyı seslendirdi.

Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de katıldı.