Bu Toprakların Şifresi Birlik ve Beraberliktir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Bu toprakların şifresi birlik ve beraberliktir” dedi.

Soylu, Kırklareli’ne bağlı İnece Belediyesi’nce düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok önemli noktalara doğru adım atmakta olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bölgesinde güçlü olabilmesi için birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu, bugün aynı sofralarda iftar yaparak, birlik ve beraberliği  tazelediklerini anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Hamd olsun ki bir ramazan ayında hep birlikte milyonlarca insan aynı zamanda ve aynı dakikalarda orucu hep birlikte açıyor. Allah nice ramazanlara hep birlikte ağız tadıyla, huzurla, muhabbetle, sevgiyle, birlik, beraberlik ve dayanışmayla ulaşmayı nasip etsin. Biz bin yıldır bu topraklardayız. Ama biz bu topraklarda sadece cengaverliğimizle, cesaretimizle yokuz. Biz bu topraklarda medeniyetimizle, geleneğimizle varız. Karacaoğlan’ımız, Yunus Emre’miz, Mevlana’mız, Hacı Bektaş’ımızla bu topraklarda varız.”

AK Parti’nin Türkiye’de yaptığı hizmetlere de değinen Soylu, birçok alanda yapılan yatırımlarla Türkiye’nin daha güçlü ve zengin konuma geldiğini kaydetti.

”Bu toprakların şifresi birlik ve beraberliktir” diyen Soylu, ”Bugün aynı sofrada özümüze dokunmaya çalışıyoruz. İçimizin tazelenmesini ve yeniden arınmayı sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Soylu, konuşmasının ardından Kırklareli Sevgi  Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’nce İstasyon Caddesi’ndeki bir düğün salonunda açılan kitap fuarını gezerek, Vali Mustafa Yaman’dan fuarla ilgili bilgi aldı.